بازار فارکس امروز | پنجشنبه 19 مرداد

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز پنجشنبه 19 مرداد در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا در تلاش برای یافتن تقاضا در اوایل روز پنجشنبه است، زیرا سرمایه گذاران در حاشیه هستند و منتظر اطلاعات شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) بسیار مهم از ایالات متحده هستند. شاخص دلار آمریکا پس از ثبت کاهش روزانه کوچک در روز چهارشنبه در محدوده منفی زیر 102.50 باقی می ماند. تقویم اقتصادی ایالات متحده همچنین گزارش هفتگی اولیه ادعاهای بیکاری را ارائه خواهد کرد و چندین سیاستگذار فدرال رزرو (Fed) در اواخر روز سخنرانی خواهند کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

پیش‌بینی می‌شود که CPI سالانه در ایالات متحده در ماه جولای 3.3 درصد افزایش یابد که با سرعت کمی قوی‌تر از افزایش 3 درصدی ثبت‌شده در ژوئن است. قبل از داده‌های تورم، ابزار FedWatch Group CME نشان می‌دهد که بازارها با احتمال بیش از 25 درصدی قیمت‌گذاری می‌کنند که فدرال رزرو یک بار دیگر نرخ سیاست را در سال جاری افزایش دهد.

در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حدود 4 درصد ثابت است و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده علی رغم نگرانی ها از تشدید تنش های ایالات متحده و چین، در محدوده مثبت معامله می شود. جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده اواخر روز چهارشنبه لایحه ای را امضا کرد که سرمایه گذاری های ایالات متحده در برخی از نهادهای چینی را محدود می کند. در پاسخ سخنگوی وزارت بازرگانی چین گفت، امیدواریم طرف آمریکایی به قوانین اقتصاد بازار و اصل رقابت منصفانه احترام بگذارد و از ایجاد مانع مصنوعی در مبادلات و همکاری های اقتصادی و تجاری جهانی و همچنین ایجاد موانع برای بهبود رشد اقتصادی جهان خودداری کند.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD پس از ثبت رشدهای روزانه کوچک در روز چهارشنبه، همچنان به سمت 1.1000 افزایش می یابد. انتظار می رود بولتن اقتصادی ماهانه بانک مرکزی اروپا (ECB) در اواخر روز منتشر شود.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز چهارشنبه برای دومین روز متوالی در محدوده قرمز بسته شد، اما توانست بالای 1.2800 باقی بماند. این جفت در اوایل پنجشنبه در یک کانال باریک معامله می شود. دفتر آمار ملی بریتانیا روز جمعه ارقام تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه دوم را منتشر خواهد کرد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY به روند صعودی خود ادامه داد و در روز پنجشنبه نزدیک به 144.00 به قوی ترین سطح خود در یک ماه گذشته رسید. داده های ژاپن در اوایل روز نشان داد که شاخص قیمت تولید کننده (PPI) در ماه ژوئیه 3.6 درصد به صورت سالانه افزایش یافته است که نسبت به 4.1 درصد در ژوئن کاهش یافته اما کمی بالاتر از انتظار بازار 3.5 درصد است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا کاهش هفتگی خود را افزایش داد و برای اولین بار از 11 جولای در روز چهارشنبه به زیر 1920 دلار سقوط کرد. XAU/USD در اوایل پنجشنبه نسبتاً آرام می ماند و اندکی پایین تر از آن سطح نوسان می کند.

بیت کوین - BTC/USD

پس از تلاش ناموفق روز سه شنبه برای شکستن بیش از 30000 دلار، بیت کوین در روز چهارشنبه کاهش یافت. در زمان انتشار، BTC/USD در حدود 29500 دلار حرکت می کرد. پس از بسته شدن روز چهارشنبه تقریباً بدون تغییر، اتریوم در حدود 1850 دلار ثابت می ماند.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید