گزارش بازار فارکس – داده های تورم ایالات متحده در یک روز شلوغ اقتصادی

بازار فارکس امروز

آنچه باید در بازار فارکس امروز بدانید:

دلار آمریکا (USD) ثابت مانده است، زیرا بازارها در انتظار انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای ماه مارس هستند. بعداً در سشن آمریکا، فدرال رزرو (Fed) صورتجلسه نشست سیاستگذاری ماه مارس را منتشر خواهد کرد. علاوه بر این، بانک کانادا (BoC) قرار است تصمیمات سیاست پولی خود را اعلام کند و به دنبال آن اظهارات تیف مکلم، رئیس کل بانک مرکزی در مورد چشم انداز سیاست و پاسخ وی به پرسش های مطبوعاتی ارائه شود.

شاخص دلار امریکا DXY

جفت ارزهای اصلی فارکس در روز سه شنبه شاهد حرکات محدودی در محدوده های آشنا بودند زیرا سرمایه گذاران در اتخاذ مواضع قابل توجه قبل از انتشار داده های تورم ایالات متحده تردید داشتند. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که انتظار می‌رود در ماه مارس، CPI به طور سالانه 3.4 درصد افزایش یابد، در حالی که پیش‌بینی می‌شود شاخص CPI اصلی 3.7 درصد افزایش یابد. اوایل روز چهارشنبه، بازارهای مالی در رکود باقی ماندند و شاخص دلار حرکت جانبی را کمی بالای 104.00 حفظ کرد. در همین حال، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده پس از یک جلسه متلاطم در روز چهارشنبه، اندکی افزایش یافت، در حالی که بازدهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده زیر 4.4 درصد باقی ماند که بیش از 1 درصد در روز گذشته کاهش یافت.

به طور گسترده پیش بینی می شود که بانک کانادا (BoC) پس از نشست ماه آوریل خود، نرخ بهره را بدون تغییر در 5 درصد حفظ کند. روز سه‌شنبه، USD/CAD برای ایجاد یک جهت روشن تلاش کرد و روز را تقریباً بدون تغییر به پایان رساند و درست زیر سطح 1.3600 در نوسان بود. این جفت از آن زمان اندکی کاهش یافته است و در اوایل جلسه اروپا به سطح 1.3550 نزدیک شده است.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD پس از رسیدن به سطوح نزدیک به 1.0900، با مقاومت مواجه شد و اواخر روز سه شنبه به سمت منطقه 1.0850 عقب نشینی کرد. در طول اواسط هفته، این جفت نسبتاً ضعیف باقی می ماند و نزدیک به این سطح معامله می شود.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD پس از گذشتن از سطح 1.2700 در روز سه شنبه، توانست برخی از زیان های خود را جبران کند و در نهایت روز را با افزایش اندکی به پایان رساند. این جفت موقعیت خود را در صبح اروپا حفظ کرده و به راحتی بالای 1.2650 معامله می شود.

اوایل امروز، بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) تصمیم پیش بینی شده خود را برای حفظ نرخ بهره در 5.5 درصد تأیید کرد. RBNZ در بیانیه سیاست خود بر لزوم حفظ یک سیاست پولی محدودکننده برای کاهش فشار ظرفیت و رفع نگرانی‌های تورمی تاکید کرد. به دنبال عملکرد مثبت خود در روز سه شنبه، NZD/USD مسیر صعودی خود را در طول جلسه آسیایی گسترش داد و به بالاترین سطح خود از 21 مارس رسید و از 0.6070 گذشت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY همچنان در روز چهارشنبه در محدوده باریکی درست زیر 152.00 حرکت حداقلی را تجربه می کند. پیش از این، کازوئو اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) انتظارات خود را برای تداوم شرایط مالی مساعد با توجه به فعالیت های اقتصادی غالب و چشم انداز قیمت بیان کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

در همین حال، طلا در روز سه‌شنبه به بالاترین حد خود بالای ۲۳۶۰ دلار رسید. از اوایل چهارشنبه، XAU/USD نسبتاً ثابت است و در محدوده باریک بالای 2,350 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید