گزارش بازار فارکس – طلا با شروع هفته جدید به رکورد دیگری رسید

بازار فارکس امروز

آنچه باید در بازار فارکس در روز دوشنبه 20 فروردین بدانید:

اونس جهانی طلا مسیر صعودی خود را حفظ کرد و با شروع هفته جدید، پس از افزایش قابل توجه بیش از 4 درصدی در هفته قبل، به بالاترین رکورد تاریخی خود بالای 2350 دلار رسید. تقویم اقتصادی اروپا امروز دارای داده های اعتماد سرمایه گذار Sentix برای ماه آوریل خواهد بود، در حالی که تقویم ایالات متحده فاقد هرگونه انتشار داده های پر تاثیر در روز دوشنبه است.

با نگاهی به هفته آینده، توجه بازار همچنان بر تورم متمرکز است. داده‌های اخیر از ایالات متحده که در روز جمعه منتشر شد، نشان داد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در ماه مارس 303000 نفر افزایش یافت و با کاهش نرخ بیکاری به 3.8 درصد از 3.9 درصد در فوریه همراه شد. هر دو رقم فراتر از انتظارات تحلیلگران بود و مقاومت دلار آمریکا (USD) را در برابر همتایان اصلی خود که در آخر هفته پیش رفت، تقویت کرد. ابزار CME FedWatch نشان می‌دهد که بازارها در حال حاضر احتمال 52 درصدی را به احتمال ثابت نگه داشتن نرخ بهره توسط فدرال رزرو در جلسه سیاست ژوئن ژوئن نسبت می‌دهند، (از نزدیک به 40 درصد قبل از انتشار گزارش مشاغل).

شاخص دلار امریکا DXY

در صبح روز دوشنبه اروپا، شاخص دلار آمریکا به راحتی موقعیت خود را بالای 104.00 حفظ کرده است، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در محدوده مثبت بالای 4.4٪ باقی می ماند. با این حال، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده اندکی کاهش یافته است.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD پس از سقوط به زیر 1.0800 در روز جمعه، یک بازگشت دیرهنگام را تجربه کرد و هفته را با افزایش به پایان رساند. این جفت در اوایل روز دوشنبه در محدوده باریک زیر 1.0850 در نوسان است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD پس از یک جلسه نوسان در روز جمعه، بالای 1.2600 تثبیت شد و هفته را با افزایش های جزئی به پایان رساند. این جفت در معاملات اولیه اروپا در حدود 1.2620 ثابت نگه داشته است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

پس از رکوردشکنی، طلا دستخوش اصلاح شد و بخش قابل توجهی از رشد روزانه خود را پس گرفت. XAU/USD در حال حاضر با اندکی افزایش در روز نزدیک به 2040 دلار معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY پس از سقوط به زیر 151.00 در روز جمعه، حرکت نزولی خود را معکوس کرد و روز را با افزایش به پایان رساند. این جفت در روز دوشنبه به صعود خود ادامه می دهد و به سطح 152.00 نزدیک می شود.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید