گزارش بازار فارکس – با تغییر توجه ها به گزارش مشاغل مارس، دلار آمریکا از پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای خود بازگشت

بازار فارکس امروز

آنچه باید در بازار فارکس در روز جمعه 17 فروردین بدانید:

روز جمعه، شاخص دلار با حفظ موقعیت خود بالای 104.00، ثابت مانده است. این تثبیت قیمت پس از سقوط DXY به زیر ناحیه 104.00 در روز پنجشنبه رخ می دهد. امروز یورواستات قرار است داده‌های خرده‌فروشی ماه فوریه را در جلسه اروپایی منتشر کند. در همین حال، دفتر آمار کار ایالات متحده قرار است گزارش اشتغال مارس را اواخر امروز منتشر کند. این گزارش شاخص های کلیدی مانند حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP)، نرخ بیکاری و داده های تورم دستمزد را در بر می گیرد.

شاخص دلار امریکا DXY

پس از افت قابل توجه در روز چهارشنبه، شاخص دلار آمریکا در ساعات اولیه روز پنجشنبه مسیر نزولی خود را افزایش داد. با وجود این، کاهش ریسک پذیری بازار، انعطاف‌پذیری دلار آمریکا را در برابر ارزهای رقیب در بخش آخر جلسه آمریکا تقویت کرد. در اوایل روز جمعه، پس از کاهش بیش از 1 درصدی شاخص های اولیه وال استریت در روز پنجشنبه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده اندکی افزایش یافت. همزمان، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در روز پنجشنبه کاهشی نزدیک به 1 درصد را تجربه کرد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در طول نشست آسیایی، داده های استرالیا نشان داد که صادرات ماهانه 2.2 درصد کاهش داشته است، همراه با افزایش 4.8 درصدی در واردات. با وجود این، AUD/USD بی‌تأثیر از این گزارش باقی ماند و به دنبال یک رالی سه روزه به زیر 0.6600 رسید.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD پس از نزدیک شدن به 1.0900 حرکت خود را از دست داد و در روز پنجشنبه بدون تغییر بسته شد. این جفت در اوایل روز جمعه به روند نزولی خود ادامه می دهد و اکنون زیر 1.0850 معامله می شود.

پوند به دلار GBP/USD

پس از عبور از سطوح 1.2650 در روز پنجشنبه، GBP/USD در طول جلسه آمریکا مسیر خود را معکوس کرد تا اندکی کاهش یابد. این جفت ارز در صبح اروپا تحت فشار باقی می ماند و به سمت 1.2600 کاهش یافته است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز جمعه برای اولین بار از 21 مارس به زیر 151.00 سقوط کرد قبل از اینکه به بالای این سطح بازگردد. داده های ژاپن حاکی از بهبود شاخص اقتصادی پیشرو به 111.8 در ماه فوریه از 109.5 در ژانویه است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا پس از رسیدن به بالاترین قیمت جدید به بالای 2300 دلار در روز پنج‌شنبه، بازگشتی را تجربه کرد، روز را در محدوده منفی بسته و به 7 روز زنجیره برد پایان داد. XAU/USD اصلاح خود را در روز جمعه تمدید کرد و کمی زیر 2280 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس
تیم خبری
نویسندهتیم خبری
تیم تولید خبر سایت تجارت آفرین - مرجعه اخبار فارکس در ایران

دیدگاهتان را بنویسید