گزارش بازار فارکس – تلاش بی نتیجه دلار آمریکا برای بازیابی قبل از سخنرانی های فدرال رزرو

بازار فارکس امروز

آنچه باید در بازار فارکس در روز پنج شنبه بدانید:

روز چهارشنبه، دلار آمریکا (USD) با فشار فروش مجدد مواجه شد و شاخص دلار آمریکا برای دومین روز متوالی در محدوده منفی بسته شد. S&P Global قرار است اطلاعات بازنگری شده PMI خدمات را برای آلمان، منطقه یورو و بریتانیا در روز پنجشنبه منتشر کند. امروز، تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل اطلاعات هفتگی اولیه ادعاهای بیکاری و تراز تجاری کالا برای ماه فوریه خواهد بود. علاوه بر این، چندین سیاستگذار فدرال رزرو (Fed) قرار است در ساعات معاملاتی آمریکا سخنرانی کنند.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص PMI خدمات ISM در ایالات متحده از 52.6 در فوریه به 51.4 در ماه مارس کاهش یافت که کمتر از انتظارات بازار 52.7 بود. این نتیجه، همراه با کاهش شاخص قیمت‌های پرداخت شده (مولفه تورم) نظرسنجی از 58.6 به 53.4، روز سه‌شنبه بر دلار آمریکا تأثیر گذاشت. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، در جریان نشست آمریکا، تکرار کرد که هیچ فوریتی برای کاهش نرخ بهره وجود ندارد. پاول اظهار داشت: “فدرال رزرو این امکان را دارد که به داده های دریافتی اجازه می دهد تا تصمیمات سیاستی خود را هدایت کنند؛ تصمیمات در جلسه با جلسه اتخاذ می شوند.” با وجود این اظهارات، دلار نتوانست حمایتی پیدا کند و منجر به کاهش 0.5 درصدی شاخص دلار در روز چهارشنبه شد.

شاخص های اصلی وال استریت با نتایج متفاوتی در روز چهارشنبه بسته شدند، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از رسیدن به بالاترین سطح خود از نوامبر تا کنون به 4.35 درصد کاهش یافت و از 4.4 درصد گذشت. اوایل پنجشنبه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در محدوده مثبت معامله می شود.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

اوایل امروز، داده‌های استرالیا حاکی از کاهش 1.9 درصدی مجوزهای ساختمانی به صورت ماهانه برای ماه فوریه، پس از کاهش 2.5 درصدی در ژانویه بود. علیرغم این آمار ضعیف، جفت AUD/USD آن را نادیده گرفت و به روند بهبودی خود به سمت 0.6600 در طول جلسه آسیایی ادامه داد و بر اساس افزایش بیش از 0.7 درصدی خود از روز چهارشنبه بود.

یورو به دلار EUR/USD

جفت EUR/USD حرکت صعودی خود را در اوایل پنجشنبه حفظ کرد و پس از تجربه افزایش بیش از 0.8 درصدی در دو روز گذشته، به طور مثبت بالای 1.0800 معامله شد.

پوند به دلار GBP/USD

در همین حال، جفت GBP/USD از 1.2600 فراتر رفت و روز چهارشنبه 0.6 درصد افزایش یافت. در اوایل جلسه اروپا، این جفت به رشد متوسط روزانه بالای 1.2650 ادامه داد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

رالی طلا بیشتر شد و به بالاترین حد خود در روز پنجشنبه به بالای 2300 دلار رسید. با این حال، XAU/USD تحت یک اصلاح فنی قرار گرفت و در ساعات معاملاتی اروپا به سمت 2290 دلار عقب‌نشینی کرد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

علیرغم فشار فروش پیرامون دلار، جفت USD/JPY همچنان در محدوده باریک بالای 151.50 نوسان داشت.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید