گزارش فارکس – قیمت طلا در روز دوشنبه عید پاک به رکورد جدیدی رسید

بازار فارکس امروز

آنچه باید در بازار فارکس در روز دوشنبه 13 فروردین بدانید:

علیرغم فعالیت ضعیف در بازار فارکس در روز دوشنبه عید پاک، طلا پس از پایان هفته مجدد شتاب صعودی پیدا کرده است. بعداً امروز، تقویم اقتصادی ایالات متحده داده های هزینه ساخت و ساز فوریه و گزارش PMI تولید ISM برای ماه مارس را نشان می دهد. علاوه بر این، بانک کانادا نظرسنجی چشم انداز کسب و کار خود را منتشر خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

اطلاعات منتشر شده توسط دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده در روز جمعه عید پاک نشان داد که هر دو شاخص قیمت مصرف شخصی (PCE) و شاخص قیمت اصلی PCE 0.3 درصد به صورت ماهانه در ماه فوریه افزایش یافته است. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در اواخر روز جمعه در کنفرانس اقتصاد کلان و سیاست پولی در سانفرانسیسکو اظهار داشت که اقتصاد ایالات متحده بدون تردید قوی است. وی همچنین خاطرنشان کرد که آخرین ارقام تورم اصلی حاکی از «پیشرفت واقعی» است. شاخص دلار آمریکا پس از به پایان رساندن هفته قبل با افزایش های محدود، در طول صبح اروپا در نزدیکی 104.50 در فاز تثبیت باقی مانده است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا همچنان به رشد صعودی خود ادامه داد و به افزایش نزدیک به 3 درصدی نسبت به هفته قبل افزود و از بالاترین رکورد جدید خود بالای 2260 دلار گذشت. در همین حال، بازدهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده برای پیشرفت تلاش کرد و در حدود 4.2٪ بود که به XAU/USD اجازه می دهد حرکت صعودی خود را حفظ کند. اظهارات پاول و انتشار داده‌های تورم PCE، انتظارات از کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه ژوئن را تقویت کرد، با ابزار CME FedWatch که تقریباً 70 درصد احتمال کاهش 25 واحد پایه را نشان داد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز جمعه بدون تغییر بسته شد و هفته جدید را با فعالیت ضعیف آغاز کرده است و در محدوده باریکی درست زیر 1.0800 معامله شد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD دومین کاهش هفتگی متوالی تقریباً 1% را تجربه کرد، اما در بالای سطح 1.2600 تثبیت شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY به حرکت جانبی خود به زیر 151.50 در اوایل روز دوشنبه ادامه داد. شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن، نسبت به تحرکات سفته بازی که منجر به ضعف اخیر ین ژاپن می شود، ابراز نگرانی کرد و آمادگی خود را برای پاسخ به نوسانات بی نظم بازار ارز ژاپن اعلام کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید