گزارش بازار فارکس – نوسانات تضعیف شده تا تعطیلات عید پاک ادامه دارد

بازار فارکس امروز

آنچه باید در بازار فارکس در روز پنج شنبه 09 فروردین 1403 بدانید:

با پیشروی هفته، جفت ارزهای اصلی فارکس موقعیت خود را در محدوده های آشنا حفظ می کنند. پیش از تعطیلات عید پاک در روز جمعه، در تقویم اقتصادی ایالات متحده قرار است چندین نسخه کلیدی منتشر شود. اینها شامل ادعاهای بیکاری هفتگی، داده های فروش خانه در انتظار فوریه، و شاخص احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان برای ماه مارس است. علاوه بر این، دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده آخرین بازنگری را برای ارقام رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه چهارم ارائه خواهد کرد و به دنبال آن داده های شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE) برای ماه فوریه را در روز جمعه منتشر خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) در روز چهارشنبه با حداقل حرکت مواجه شد و روز را با تغییرات اندک بسته کرد. علیرغم تلاش‌ها، ارز در برابر همتایان خود به دلیل بهبود احساسات ریسک حاکم بر بازار تلاش کرد تا شتاب بیشتری به دست آورد. نشانه های اولیه در روز پنجشنبه نشان می دهد که شاخص دلار در محدوده باریکی زیر 104.50 در نوسان است. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده حرکت جانبی خود را بالای 4.2٪ حفظ می کند و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده اندکی پایین تر معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY: این جفت ارز از بالاترین سطح چند دهه خود نزدیک به 152.00 در روز چهارشنبه عقب نشینی کرد، اما در بالای 151.00 تثبیت شد. وزیر ارشد کابینه ژاپن خاطرنشان کرد که آنها در حال بررسی گزینه هایی برای مقابله با حرکات بیش از حد ارز هستند. خلاصه نظرات بانک مرکزی ژاپن بحث هایی را در مورد اثربخشی ابزارهای محرک برجسته کرد. داده های تولید صنعتی و شاخص قیمت مصرف کننده توکیو از ژاپن به دقت رصد خواهد شد.

USD/CAD: پس از بسته شدن برای سومین روز متوالی در روز چهارشنبه، وارد مرحله تثبیت زیر 1.3600 در اوایل جمعه شد. توجه بازار به انتشار آمار رشد تولید ناخالص داخلی ماهانه توسط اداره آمار کانادا برای ژانویه معطوف خواهد شد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

AUD/USD: انتظارات تورمی مصرف کننده در استرالیا در ماه مارس کاهش یافت، در حالی که فروش خرده فروشی در ماه فوریه ماهانه 0.3 درصد رشد کرد. AUD/USD پس از بسته شدن ثابت در روز چهارشنبه با فشار نزولی ملایمی مواجه شد و در اوایل پنجشنبه به سمت 0.6500 کاهش یافت.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD: پس از تلاش زیاد برای به دست آوردن کشش، توانست سطح بالای 1.0800 را حفظ کند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD: اگرچه GBP/USD افزایش اندکی را در روز چهارشنبه ثبت کرد، اما نتوانست بهبودی خود را در اوایل روز پنجشنبه تمدید کند و با اندکی پایین‌تر از 1.2650 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا (XAU/USD): پس از رد شدن تقاضا در نزدیک به 2200 دلار و انجام یک اصلاح نزولی عمیق در روز چهارشنبه، طلا دوباره رشد کرد و بالای 2190 دلار بسته شد. XAU/USD در اوایل روز جمعه نسبتاً ثابت ماند و نزدیک به 2200 دلار در نوسان بود.

این تحولات بینشی در مورد تحرکات اخیر و عوامل مؤثر بر جفت ارزهای فارکس و قیمت طلا ارائه می دهد. معامله گران به نظارت بر انتشار داده های اقتصادی آتی و تحولات ژئوپلیتیکی برای جهت گیری بیشتر ادامه خواهند داد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید