اخبار فارکسفارکس

فارکس امروز – ین ژاپن در پایین ترین سطح چند دهه اخیر معامله می شود، بازارها به دنبال کاتالیزور بعدی هستند

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 08 فروردین در بازار فارکس بدانید:

در بازار فارکس، ین ژاپن (JPY) کاهش خود را در برابر دلار آمریکا (USD) افزایش داد و USD/JPY به بالاترین سطح خود از سال 1990 رسید و در ساعات اولیه روز چهارشنبه به 152.00 نزدیک شد. فعالان بازار در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده در مورد مداخله احتمالی بانک مرکزی، از نزدیک حرکات این جفت ارز را زیر نظر دارند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

علاوه بر این، امروز کمیسیون اروپا قرار است داده‌های احساسات مصرف‌کننده و کسب‌وکار را برای ماه مارس منتشر کند که می‌تواند بر احساسات بازار تأثیر بگذارد. با این حال، تقویم اقتصادی ایالات متحده فاقد انتشار داده های سطح بالا برای آن روز است. بعداً در جلسه آمریکا، کریستوفر والر، رئیس فدرال رزرو (Fed) قرار است سخنرانی کند و توجه سرمایه گذاران را برای هرگونه بینشی در مورد موضع سیاست پولی بانک مرکزی به خود جلب کند.

در ساعات معاملات آسیایی روز چهارشنبه، چندین مقام از بانک مرکزی ژاپن (BoJ) و دولت ژاپن اظهاراتی را با هدف مهار ضعف ین ژاپن (JPY) از طریق مداخلات شفاهی ارائه کردند. شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن بار دیگر تاکید کرد که آنها آماده هستند تا تمام اقدامات لازم از جمله اقدامات قاطع را برای مقابله با حرکات بی نظم در بازار ارز انجام دهند. علیرغم نزدیک شدن کوتاه مدت به سطح 152.00، USD/JPY اندکی عقب نشینی کرد اما ثبات را بالای 151.50 حفظ کرد.

نائوکی تامورا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی آمریکا، پیشنهاد کرد که بانک مرکزی ممکن است در صورت وجود ریسک های صعودی برای روند تورم یا اگر احتمال دستیابی به هدف قیمت به طور پیوسته افزایش یابد، ممکن است افزایش نرخ ها را در نظر بگیرد.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا در جلسه روز سه‌شنبه آمریکا افزایش یافت که منجر به افزایش‌های روزانه حاشیه‌ای شد. DXY اوایل روز چهارشنبه بالای 140.00 ثابت باقی می ماند. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده همچنان در محدوده باریک بالای 4.2 درصد در نوسان است و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در صبح اروپا مثبت است.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD حرکت خود را از دست داد و به زیر 1.0850 در جریان معاملات روز سه‌شنبه آمریکا سقوط کرد و روز را تقریباً بدون تغییر بسته کرد. این جفت در حال حاضر در محدوده باریک بالای 1.0800 در اوایل جلسه اروپا در حال نوسان است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD نتوانست شتاب صعودی خود را در روز سه شنبه حفظ کند و روز را در محدوده منفی به پایان رساند. این جفت در اوایل روز چهارشنبه تحت فشار باقی می ماند و به سمت سطح 1.2600 پایین می آید. بانک انگلستان قرار است بیانیه کمیته سیاست مالی را در اواخر جلسه منتشر کند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا پس از آزمایش قیمت 2200 دلار در روز سه شنبه با کاهش قیمت به زیر 2180 دلار بازگشت. XAU/USD در حال حاضر در اوایل روز چهارشنبه در مرحله تثبیت است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس