اخبار فارکسفارکس

گزارش بازار فارکس – چشم ها به داده های سطح متوسط و اظهارات مقامات بانک مرکزی

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز  دوشنبه 06 فروردین در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) با شروع هفته جدید ثابت مانده است و شاخص دلار در صبح روز دوشنبه در اروپا محدوده باریکی را بالای 104.00 حفظ کرده است. رویدادهای کلیدی در تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل انتشار داده های فروش خانه جدید در فوریه و شاخص فعالیت ملی بانک فدرال رزرو شیکاگو است. علاوه بر این، فعالان بازار از نزدیک هرگونه اظهارات مقامات بانک مرکزی را برای آگاهی از جهت گیری سیاست پولی زیر نظر خواهند داشت.

شاخص دلار امریکا DXY

پس از کاهش شدید در جلسه چهارشنبه آمریکا، شاخص دلار آمریکا بهبود قابل توجهی را تجربه کرد و تا پایان هفته نزدیک به 1 درصد افزایش یافت. علیرغم انتظارات سرمایه گذاران مبنی بر کاهش بالقوه نرخ بهره فدرال رزرو (Fed) در ژوئن، انتشار داده های قوی اقتصاد کلان از ایالات متحده بر انعطاف پذیری اقتصاد ایالات متحده تأکید کرد و دلار را در برابر همتایان خود تقویت کرد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز جمعه افت خفیفی را تجربه کرد، اما هفته را با روند صعودی قوی به پایان رساند و با شروع هفته بالای 151.00 بود. پیش از این، ماساتو کاندا، دیپلمات ارشد ارزی ژاپن، بر تعهد خود برای اتخاذ تدابیر لازم برای رفع ضعف بیش از حد ین ژاپن تاکید کرد و بر نظارت دقیق بر بازارهای ارز تاکید کرد. شاخص های اقتصادی ژاپن نشان داد که شاخص اقتصادی پیشرو در ژانویه از 109.9 به 109.5 کاهش یافته است، در حالی که شاخص Coincident از 110.2 به 112.1 بهبود یافته است.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD پس از ثبت ضرر برای دومین هفته متوالی، اندکی بالای 1.0800 تثبیت شد. یورواستات قرار است در روز چهارشنبه اطلاعات کسب و کار و احساسات مصرف کننده را برای ماه مارس منتشر کند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD به پایین‌ترین سطح خود از اواسط فوریه کاهش یافت و در روز جمعه به زیر 1.2600 سقوط کرد و قبل از جبران بخشی از زیان‌های قبل از آخر هفته، نزدیک به 1.2600 در جلسه روز دوشنبه اروپا ثابت ماند. کاترین مان، سیاستگذار بانک انگلستان (BoE) قرار است بعداً در روز سخنرانی کند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در روز جمعه متحمل زیان های قابل توجهی شد اما در نهایت هفته را با افزایش اندک به پایان رساند. XAU/USD در اوایل دوشنبه در مرحله تثبیت قیمت زیر 2170 دلار باقی مانده است.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

پس از تجربه 1 درصد کاهش در روز جمعه، AUD/USD در طول جلسه آسیایی روز دوشنبه یک افزایش متوسط را تجربه کرد، اما برای حفظ حرکت تقلای زیادی کرد. این جفت در صبح اروپا در محدوده باریک بالای 0.6500 نوسان دارد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس