اخبار فارکسفارکس

گزارش امروز بازار فارکس – دلار پس از جلسه فدرال رزرو برای جذب تقاضا با مشکل روبرو شده است

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 02 فروردین در بازار فارکس بدانید:

در جلسه روز چهارشنبه آمریکا، دلار آمریکا (USD) زیان قابل توجهی را در برابر همتایان اصلی خود تجربه کرد که ناشی از واکنش بازار به تصمیمات سیاستی فدرال رزرو (Fed) و اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در مورد چشم انداز سیاست بود. همزمان با آغاز معاملات در روز پنجشنبه، دلار به مبارزه برای تقاضا ادامه داد. سرمایه گذاران مشتاقانه منتظر اعلام سیاست بانک انگلستان (BoE) و داده های PMI جهانی S&P برای آلمان، منطقه یورو، بریتانیا و ایالات متحده هستند. علاوه بر این، تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل انتشار هفتگی ادعاهای اولیه بیکاری و داده های فروش خانه موجود برای ماه فوریه خواهد بود.

شاخص دلار امریکا DXY

خلاصه پیش بینی های به روز شده فدرال رزرو نشان داد که سیاست گذاران همچنان انتظار دارند تا سال 2024 نرخ سیاستی 75 واحد کاهش یابد. در خلال کنفرانس مطبوعاتی پس از جلسه، رئیس پاول نگرانی ها در مورد تورم را که بر دلار آمریکا تأثیر می گذارد کم اهمیت جلوه داد. پاول اذعان داشت که ارقام تورم در ماه های ژانویه و فوریه به طور قابل توجهی بالا بوده است، اما تاکید کرد که روایت کلی در مورد کاهش تورم را تغییر نداده است و این افزایش را به اثرات فصلی نسبت می دهد. در نتیجه، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 4.25 درصد کاهش یافت، در حالی که شاخص های اولیه وال استریت به دنبال اعلامیه های فدرال رزرو افزایش یافتند. در نتیجه، شاخص دلار آمریکا نزدیک به 0.5 درصد از ارزش خود را کاهش داد و به یک سری برد چهار روزه پایان داد. با شروع روز پنجشنبه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده مثبت شد، در حالی که شاخص دلار در محدوده منفی زیر سطح 103.50 باقی ماند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در طول ساعات معاملات آسیایی، داده‌های استرالیا نشان داد که نرخ بیکاری در ماه فوریه به 3.7 درصد کاهش یافته است. تغییر اشتغال نیز از تخمین ها فراتر رفت و 116.5 هزار در مقایسه با پیش بینی 40 هزار افزایش یافت. این خبر باعث شد که AUD/USD رالی خود را تا روز پنجشنبه ادامه دهد و این جفت ارز پس از رشدهای قوی در روز چهارشنبه، بیش از 0.5 درصد بالاتر از 0.6620 صعود کرد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY حرکت صعودی را نشان داد و در طول جلسه چهارشنبه آمریکا به سطح 152.00 نزدیک شد. با این حال، در معاملات اولیه آسیا یک اصلاح عمیق را تجربه کرد و قبل از بهبود به زیر 150.50 سقوط کرد. در آخرین به روز رسانی، این جفت با اندکی کاهش در حدود 151.00 معامله می شد. شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن، بر هوشیاری نسبت به حرکات بازار ارز تاکید کرد، در حالی که کازوئو اوئدا، رئیس بانک مرکزی ژاپن، تمایل خود را برای حفظ سیاست پولی تطبیقی نشان داد.

پوند به دلار GBP/USD

پیش بینی می شود بانک انگلستان پس از نشست ماه مارس خود، نرخ بهره را در سطح 5.25 درصد حفظ کند. فعالان بازار به دقت زبان بیانیه را با توجه به داده‌های نرم تورم بریتانیا و انشعاب‌های رأی‌گیری برای بینش در مورد تعدیل‌های سیاست آتی بررسی خواهند کرد. GBP/USD روز چهارشنبه 0.5% افزایش یافت و نزدیک به 1.2800 معامله شد.

USD/CHF روز چهارشنبه با کاهش ملایمی به پایان رسید و در اوایل پنجشنبه در آستانه تصمیم بانک ملی سوئیس در مورد نرخ بهره در ساعت 13:00 به وقت ایران، به 0.8850 رسید.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در معاملات روز پنج‌شنبه آسیایی به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی 2222 دلار رسید و سپس به 2200 دلار کاهش یافت.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD اواخر چهارشنبه به بالای 1.0900 صعود کرد و در اوایل پنجشنبه به سیر صعودی خود ادامه داد و اندکی زیر 1.0950 معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس