فارکس

بازار فارکس امروز | چهارشنبه 8 شهریور

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز چهارشنبه 8 شهریور در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا در اوایل روز چهارشنبه پس از متحمل شدن ضررهای بزرگ در برابر رقبای خود در روز سه شنبه، جایگاه خود را حفظ کرد. کمیسیون اروپا اطلاعات کسب و کار و احساسات مصرف کننده را برای منطقه یورو منتشر خواهد کرد. در ادامه جلسه، ارقام شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) از آلمان از نزدیک توسط فعالان بازار مشاهده خواهد شد. تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل تغییرات اشتغال ADP در اوت، تراز تجاری کالاهای جولای و تولید ناخالص داخلی (GDP) برای سه ماهه دوم خواهد بود.

شاخص دلار امریکا DXY

پس از آنکه اداره آمار کار ایالات متحده گزارش داد که تعداد فرصت‌های شغلی در آخرین روز کاری ژوئیه از 9.16 میلیون (بررسی شده از 9.58 میلیون) در ژوئن به 8.82 میلیون نفر کاهش یافت، شاخص دلار آمریکا روز سه‌شنبه به سمت جنوب چرخید و 0.5 درصد کاهش یافت. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از این گزارش بیش از 2 درصد کاهش یافت و بر دلار آمریکا تأثیر گذاشت. در صبح روز چهارشنبه اروپا، شاخص دلار به رشدهای کوچک روزانه کمی بالاتر از 103.50 می چسبد و بازده 10 ساله ایالات متحده در محدوده مثبت بالای 4.1 درصد باقی می ماند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

داده‌های استرالیا در جلسه آسیایی نشان داد که CPI سالانه 4.9% در ژوئیه افزایش یافته است که نسبت به رشد 5.4% ثبت شده در ژوئن و کمتر از انتظار بازار 5.2% کاهش قابل توجهی دارد. پس از صعود روز سه شنبه، AUD/USD قدرت خود را بر روی داده های تورم ملایم از دست داد. در زمان انتشار، این جفت با 0.3% کاهش در روز به 0.6460 رسید.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY پس از صعود به بالاترین سطح خود از نوامبر به بالای 147.00 در روز سه‌شنبه، چرخشی شدیدی در جلسه آمریکا داشت و روز را در محدوده منفی زیر 146.00 بسته است. نائوکی تامورا، عضو هیئت مدیره بانک ژاپن (BoJ) بامداد چهارشنبه گفت زمان خروج از سیاست آسان نباید “خیلی دیر، اما نه خیلی زود” باشد، در حالی که از اظهار نظر در مورد نرخ ارز خودداری کرد. این جفت در بازار اروپا در محدوده مثبت نزدیک به 146.50 باقی می ماند.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD روز سه شنبه بیش از 50 پیپ افزایش یافت، اما قبل از آزمایش 1.0900، شتاب صعودی خود را از دست داد. این جفت آخرین بار با تثبیت سودهای هفتگی خود کمی بالاتر از 1.0850 مشاهده شد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD برای دومین روز متوالی در محدوده مثبت در روز سه‌شنبه بسته شد زیرا از ضعف دلار و بهبود روحیه ریسک سود برد. این جفت در اواسط هفته بالای 1.2600 ثابت باقی می ماند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا روز سه شنبه به شدت افزایش یافت و به بالاترین سطح خود در سه هفته اخیر نزدیک به 1940 دلار رسید. در حالی که بازده 10 ساله ایالات متحده برخی از سودهای هفتگی خود را در روز چهارشنبه از بین برد، XAU/USD در آن روز با کاهشی نسبتاً پایین در حدود 1935 دلار معامله شد.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین شتاب صعودی داشت و روز سه شنبه به بالای 27000 دلار صعود کرد و سپس در حدود 27500 دلار وارد فاز ادغام شد. اتریوم روز سه شنبه نزدیک به 5 درصد افزایش یافت و بالای 1700 دلار تثبیت شد.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس