اخبار فارکسفارکس

گزارش امروز بازار فارکس – رشد دلار آمریکا پس از گزارش CPI محدود است

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 23 اسفند در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) در اوایل روز چهارشنبه با چالش هایی برای به دست آوردن شتاب بهبود مواجه است. به دنبال افزایش‌های متوسط روزانه در روز سه‌شنبه، شاخص دلار (DXY) در صبح اروپا درست زیر 103.00 باقی مانده است. تقویم اقتصادی ایالات متحده فاقد انتشار داده های کلان اقتصادی با تاثیر بالا برای بقیه روز است. یورواستات قرار است داده های تولید صنعتی منطقه یورو را برای ژانویه منتشر کند.

شاخص دلار امریکا DXY

در روز سه‌شنبه، داده‌های ایالات متحده نشان داد که تورم، همانطور که توسط شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) اندازه‌گیری می‌شود، از 3.1 درصد در ژانویه به 3.2 درصد در سال افزایش یافت. هر دو CPI و Core CPI، بدون احتساب قیمت های بی ثبات مواد غذایی و انرژی، افزایش ماهانه 0.4٪ را نشان دادند. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به دنبال داده های تورم به بالای 4.1 درصد بازگشت و از تقاضا برای دلار حمایت کرد. با وجود این، دلار با مقاومت در برابر جو ریسک مثبت بازار مواجه شد و از افزایش قدرت آن جلوگیری شد. از اوایل چهارشنبه، بازدهی 10 ساله ایالات متحده در حدود 4.15٪ ثابت باقی مانده است و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده با چشم انداز متفاوتی معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

بر اساس گزارش‌های خبرگزاری‌های ژاپنی، رویترز روز چهارشنبه فاش کرد که رنگو، بزرگترین کنفدراسیون اتحادیه‌های کارگری ژاپن، موفق شده است تقاضای خود را برای افزایش حقوق 5.85 درصدی معادل 18215 ین برای سال جاری تضمین کند. یوشیماسا هایاشی، دبیر ارشد کابینه ژاپن، تمایل خود را برای افزایش گسترده دستمزدها در سراسر اقتصاد ابراز کرد و بر اهمیت گسترش این افزایش‌ها به شرکت‌های متوسط و کوچک تأکید کرد. USD/JPY، پس از تجربه نزدیک به 0.5% افزایش در روز سه شنبه، با شروع سشن اروپا در بالای 147.50 نسبتا ثابت باقی می ماند.

کازوئو اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) در مورد این تحولات اظهار نظر کرد و اظهار داشت: “ما باید بررسی کنیم که آیا یک چرخه افزایش دستمزد مثبت ظاهر می شود یا خیر، تا تصمیم بگیریم که آیاشرایط برای حذف تدریجی محرک ها وجود دارد یا خیر.”

پوند به دلار GBP/USD

در همین حال، GBP/USD پس از بسته شدن در قلمرو منفی برای دومین روز متوالی در روز سه‌شنبه، موقعیت خود را در حدود 1.2800 در صبح اروپا حفظ می‌کند. دفتر آمار ملی بریتانیا رشد 0.2 درصدی در تولید ناخالص داخلی واقعی (GDP) را به صورت ماهانه در ژانویه گزارش داد که پس از انقباض 0.1 درصدی در دسامبر، همسو با انتظارات بازار بود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا روز سه‌شنبه به 9 روز زنجیره برد پایان داد و بیش از 1 درصد به دلیل افزایش بازده اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا از دست داد. XAU/USD در حال حاضر در مرحله تثبیت قیمت حدود 2,160 دلار در روز چهارشنبه است.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD پس از یافتن حمایت نزدیک به 1.0900 بهبود یافت و روز سه شنبه بدون تغییر بسته شد. این جفت در یک محدوده باریک نزدیک به 1.0930 در صبح اروپا نوسان می کند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس