گزارش امروز بازار فارکس – دلار آمریکا قبل از اعلام داده های اصلی تورم ثابت مانده است

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز سه شنبه 22 اسفند در بازار فارکس بدانید:

از صبح روز سه شنبه در اروپا، بازارهای مالی فعالیت نسبتا کندی را نشان می دهند. شاخص دلار آمریکا (DXY) به دنبال رشدهای جزئی در روز دوشنبه، درست زیر 103.00 ثابت شده است، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده حدود 4.1 درصد در نوسان است. سرمایه گذاران برای انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) فوریه آماده می شوند.

شاخص دلار امریکا DXY

با فقدان انتشار داده های قابل توجه، جو محتاطانه بازار به دلار کمک کرد تا در ابتدای هفته انعطاف پذیری خود را در برابر همتایان خود حفظ کند. پیش‌بینی‌ها برای تورم سالانه ایالات متحده، که با CPI اندازه‌گیری می‌شود، نرخ ثابتی را در 3.1 درصد نشان می‌دهد. انتظار می‌رود که CPI سالانه 3.7 درصد افزایش یابد، که نسبت به ژانویه 3.9 درصد کاهش اندکی دارد. به طور همزمان، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده تغییر مثبتی در تمایل به ریسک نشان می‌دهد و در اوایل جلسه اروپا بین 0.2 تا 0.6 درصد افزایش یافت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

کازوئو اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) طی سخنرانی در پارلمان در روز سه‌شنبه، قصد خروج از نرخ‌های بهره منفی، کنترل منحنی بازده و سایر اقدامات تسهیل‌کننده پولی در مقیاس کلان را پس از رسیدن به تورم ۲ درصدی باثبات و پایدار اعلام کرد. پس از شش روز متوالی در قلمرو منفی، USD/JPY در سشن آسیایی مثبت شد و کمی زیر 147.50 معامله شد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

شاخص اعتماد کسب و کار بانک ملی استرالیا برای ماه فوریه از 1 به 0 کاهش یافت، در حالی که شاخص شرایط کسب و کار از 7 به 10 بهبود یافت. AUD/USD واکنش قابل توجهی نشان نداد و روند جانبی بالای 0.6600 را در ساعات معاملات آسیا حفظ کرد.

پوند به دلار GBP/USD

پوند/دلار در روز دوشنبه 0.35 درصد کاهش یافت و یک سری برد شش روزه را شکست. این جفت در اوایل روز سه شنبه برای کشش تلاش کرد و در محدوده باریکی در حدود 1.2800 معامله شد. دفتر آمار ملی بریتانیا از افزایش نرخ بیکاری ILO به 3.9 درصد در سه ماه منتهی به ژانویه خبر داد که با کاهش نرخ اشتغال 21 هزار و میانگین درآمد بدون احتساب پاداش از 6.2 درصد به 6.1 درصد کاهش یافت.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز دوشنبه برای دومین روز متوالی متوالی زیان های کوچکی را ثبت کرد که در اوایل روز سه شنبه بهبودی جزئی را نشان داد اما زیر 1.0950 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در اولین روز معاملاتی هفته دچار فقدان حرکت جهت‌گیری شد و تقریباً بدون تغییر به پایان رسید. XAU/USD در طول صبح اروپا در مرحله تثبیت باقی می‌ماند و به میزان ناچیزی زیر 2180 دلار معامله می‌شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید