اخبار فارکسفارکس

گزارش امروز بازار فارکس – رالی یورو در آستانه جلسه بانک مرکزی اروپا متوقف شده است

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 17 اسفند در بازار فارکس بدانید:

قرار است روز پنجشنبه، بانک مرکزی اروپا (ECB) تصمیمات سیاست پولی خود را اعلام کند و پیش بینی های به روز شده اقتصاد کلان را منتشر کند. در همین حال، تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل مطالبات اولیه بیکاری هفتگی، هزینه های کار واحد سه ماهه چهارم و داده های تراز تجاری ژانویه است. در سشن آمریکا، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در برابر کمیته بانکی سنا شهادت خواهد داد.

شاخص دلار امریکا DXY

دلار آمریکا (USD) در جریان شهادت رئیس پاول در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان با فشار فروش مواجه شد. پاول تاکید کرد که داده های آینده، زمان هر گونه کاهش نرخ سیاستی را تعیین می کند. وی در خصوص چشم انداز اقتصادی نیز با بیان اینکه خطر فوری و قابل توجهی برای رکود وجود ندارد، ابراز اطمینان کرد. این اظهارنظر منجر به کاهش 0.4 درصدی شاخص دلار در روز چهارشنبه شد و چهارمین روز متوالی زیان را رقم زد. در حال حاضر، این شاخص با اندکی کاهش در حدود 103.20 معامله می شود. همزمان، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از کاهش بیش از 1 درصدی در روز چهارشنبه، نزدیک به 4.1 درصد ثابت باقی مانده است.

یورو به دلار EUR/USD

روز چهارشنبه، EUR/USD حرکت صعودی را نشان داد و به بالاترین سطح خود از اواخر ژانویه رسید و از مرز 1.0900 گذشت. انتظارات بازار این است که بانک مرکزی اروپا (ECB) پس از نشست سیاست گذاری در ماه مارس، نرخ های کلیدی را بدون تغییر حفظ کند. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، قرار است در یک کنفرانس مطبوعاتی که از ساعت 17:15 به وقت ایران آغاز می شود، بینش هایی را در مورد چشم انداز سیاست ارائه دهد و به سوالات پاسخ دهد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در ژاپن، جونکو ناکاگاوا، عضو هیئت سیاستگذاری بانک ژاپن (BoJ) روز پنجشنبه اظهار داشت که احتمال دستیابی به تورم پایدار 2 درصدی به تدریج در حال افزایش است. ناکاگاوا استدلال کرد که انتظار برای نتیجه مذاکرات دستمزد بین شرکت‌های کوچک و متوسط ممکن است قبل از تصمیم‌گیری برای پایان دادن به نرخ‌های منفی ضروری نباشد. کازوئو اوئدا، رئیس بانک مرکزی آمریکا نیز احتمال خروج از محرک‌ها را در حالی که برای دستیابی به هدف تورم 2 درصدی تلاش می‌کند، ابراز کرد. USD/JPY در ساعات معاملاتی آسیا در روز پنجشنبه کاهش شدیدی را تجربه کرد و اندکی بالاتر از 148.00 معامله شد و روزانه نزدیک به 1% کاهش داشت.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

داده های چین در روز پنجشنبه نشان داد که مازاد تجاری از 75.34 میلیارد دلار به 125.16 میلیارد دلار در دوره ژانویه تا فوریه افزایش یافته است. پس از افزایش 0.9 درصدی در روز چهارشنبه، AUD/USD به روند صعودی خود در اوایل روز پنجشنبه ادامه داد و نزدیک به 0.6600 معامله شد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD با چالش هایی در کسب شتاب صعودی در ساعات معاملاتی اروپا در روز چهارشنبه مواجه شد، زیرا سرمایه گذاران جزئیات بودجه بهار را ارزیابی می کردند. با این حال، ضعف گسترده دلار به این جفت کمک کرد تا به سمت بالاتر حرکت کند. اوایل روز پنجشنبه، GBP/USD سودهای هفتگی خود را تثبیت کرد و درست زیر 1.2750 قرار گرفت.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

با کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده، طلا رشد خود را افزایش داد و اوایل روز پنج شنبه به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی 2161 دلار رسید. XAU/USD تحت یک اصلاح فنی قرار گرفت و ثبات را در حدود 2155 دلار در صبح اروپا حفظ کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس