اخبار فارکسفارکس

گزارش امروز بازار فارکس – باوجود رویدادهای کلان اقتصادی منتظر نوسانات بالا در بازارها باشید

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 16 اسفند در بازار فارکس بدانید:

پس از روزی پر از حرکات نامنظم در بازارهای مالی امروز نیز به دلیل انتشار داده های قابل توجه و رویدادهای کلان اقتصادی، انتظار می رود نوسانات افزایش یابد. بریتانیا قرار است از بودجه بهاره خود رونمایی کند و Eurostat اطلاعات خرده فروشی ژانویه را منتشر خواهد کرد. بعداً در روز، تقویم اقتصادی ایالات متحده تغییرات استخدامی ADP را برای فوریه و ژانویه JOLTS Job Opening نشان خواهد داد. علاوه بر این، بانک کانادا (BoC) تصمیمات سیاست پولی را اتخاذ خواهد کرد و جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، قرار است در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان شهادت دهد.

شاخص دلار امریکا DXY

همزمان با کاهش بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا به زیر 4.2 درصد در اوایل جلسه روز سه شنبه، شاخص دلار آمریکا (DXY) به سمت 103.50 کاهش یافت. علیرغم چرخش منفی در تمایلات ریسک، همانطور که توسط حرکات نزولی در وال استریت مشهود است، دلار آمریکا از جریان های امن حمایت کرد. از اوایل چهارشنبه، شاخص دلار درست زیر 104.00 در نوسان است و بازدهی 10 ساله در حدود 4.15٪ ثابت می ماند. همزمان، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده الگوی معاملاتی ترکیبی را نشان می دهد. سرمایه گذاران به دقت این تحولات را زیر نظر دارند تا از جهت گیری بازار و تأثیرات احتمالی آن بر دارایی های مختلف مطلع شوند.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD روز گذشته با کمترین تغییرات بسته شد و حرکت جانبی خود را در حدود 1.0850 در روز چهارشنبه در جلسه اروپا ادامه داد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز سه شنبه در 1.2735 به بالاترین سطح خود از اوایل فوریه تاکنون رسید و روز را برای سومین بار متوالی مثبت به پایان رساند. این جفت در حال حاضر در مرحله تثبیت در صبح روز چهارشنبه اروپا قرار دارد و قبل از گزارش بودجه بریتانیا به نزدیک به 1.2700 بهبود یافته است.

انتظار می رود بانک کانادا (BoC) پس از نشست ماه مارس، نرخ بهره خود را در سطح 5 درصد حفظ کند. USD/CAD در روز سه‌شنبه افزایش جزئی را تجربه کرد و بالاترین بسته شدن روزانه خود را در سال 2024 نزدیک به 1.3600 نشان داد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

تولید ناخالص داخلی استرالیا با نرخ سالانه 1.5 درصد در سه ماهه چهارم افزایش یافت که اندکی از انتظار بازار 1.4 درصد فراتر رفت. این منجر به افزایش AUD/USD در ساعات معاملاتی آسیا شد و اکنون در محدوده مثبت بالای 0.6500 معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY با فشار نزولی مواجه شد و در روز سه شنبه یک رگه برد دو روزه را شکست و در اوایل روز چهارشنبه به کاهش اینچ ادامه داد و زیر 150.00 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا پس از نزدیک شدن به رکورد جدید بالای 2040 دلار در معاملات روز سه شنبه آمریکا، اصلاح شد. XAU/USD در حال حاضر پایین تر از 2030 دلار در صبح روز چهارشنبه اروپا ثابت مانده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس