اخبار فارکسفارکس

گزارش امروز بازار فارکس – داده های PMI می تواند بازارها را قبل از رویدادهای کلیدی هفته بیدار کند

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز سه شنبه 15 اسفند در بازار فارکس بدانید:

در روز سه‌شنبه، جفت‌های ارز اصلی فارکس به نوسانات خود در محدوده‌های آشنا ادامه دادند، روندی که از حرکت غیرقطعی بازار روز دوشنبه ناشی شد. تقویم اقتصادی آتی برای جلسه آمریکا شامل نظرسنجی PMI خدمات ISM برای ماه فوریه و اطلاعات سفارشات کارخانه برای ژانویه است. علاوه بر این، S&P قرار است اصلاحات نهایی PMI فوریه را برای اتحادیه اروپا، آلمان، بریتانیا و ایالات متحده منتشر کند.

این هفته چندین رویداد مهم دارد، از جمله ارائه گزارش سیاست پولی شش ماهه توسط جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه. روز پنجشنبه، بانک مرکزی اروپا تصمیمات سیاستی خود را اعلام خواهد کرد و روز جمعه، اداره آمار کار ایالات متحده گزارش مشاغل مورد انتظار فوریه را منتشر خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

در نیمه اول روز دوشنبه، دلار آمریکا (USD) با چالش هایی برای تقویت در برابر همتایان خود مواجه شد. با این حال، گشایش نزولی مشاهده شده در وال استریت به ارز کمک کرد تا جایگاه خود را حفظ کند و منجر به بسته شدن تقریباً بدون تغییر برای شاخص دلار (DXY) شد. از صبح روز سه شنبه اروپا، DXY اندکی بالاتر معامله می شود اما زیر سطح 104.00 باقی می ماند. به طور همزمان، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده نشان دهنده وضعیت محتاطانه بازار است، با کاهش بین 0.3٪ و 0.5٪. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حدود 4.2 درصد ثابت است. معامله گران از نزدیک این تحولات را برای تأثیرات احتمالی بازار و نشانه های جهت دار زیر نظر دارند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا روز دوشنبه به حرکت صعودی خود ادامه داد و رالی خود را به بالاترین سطح بالای 2100 دلار در سال 2024 رساند و رشد روزانه بیش از 1.5 درصد را نشان داد. در اوایل سشن اروپا، XAU/USD افزایش خود را حفظ کرد و بالاتر از سطح 2110 دلار تثبیت شد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD، پس از بسته شدن اندکی بالاتر در روز دوشنبه، در اوایل روز سه شنبه به منطقه 1.0850 عقب نشینی کرد. یورواستات قرار است اطلاعات شاخص قیمت تولید کننده (PPI) ماه ژانویه را در اواخر جلسه منتشر کند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در ژاپن، داده‌های اوایل سه‌شنبه نشان داد که شاخص قیمت مصرف‌کننده توکیو در ماه فوریه به ۲.۶ درصد در سال افزایش یافت، در حالی که در ژانویه ۱.۸ درصد بود. با این حال، CPI توکیو سابق غذا و انرژی اندکی از 3.3 درصد در مدت مشابه به 3.1 درصد کاهش یافت. USD/JPY واکنشی فوری به این گزارش ها نشان نداد و مشاهده شد که در حدود 150.50 نوسان می کند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در جریان نشست سالانه کنگره ملی خلق (NPC) در روز سه‌شنبه، لی چیانگ، نخست‌وزیر چین اظهار داشت که پایه‌های بهبود اقتصادی چین هنوز محکم نشده است. به گزارش رویترز، انتظار می رود چین برای سال 2024 هدف رشد 5 درصدی را تعیین کند. AUD/USD در ساعات معاملات آسیایی با فشار نزولی مواجه شد، نزدیک به 0.5 درصد از دست داد و حدود 0.6480 معامله شد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD روز دوشنبه برای دومین روز متوالی معاملات مثبت بسته شد، اما پس از مواجهه با مقاومت در حدود 1.2700، مسیر خود را معکوس کرد. در اوایل روز سه‌شنبه، این جفت ارز در سطح عقب ماند و به سمت 1.2670 پایین آمد. معامله گران از نزدیک این حرکات ارز و تحولات ژئوپلیتیکی را برای تأثیرات بالقوه بازار زیر نظر دارند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس