اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – شروع آهسته در هفته بحرانی فارکس

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 14 اسفند در بازار فارکس بدانید:

جفت ارزهای اصلی فارکس در نزدیکی سطوح بسته شدن هفته گذشته در اوایل روز دوشنبه حداقل تغییرات را نشان می دهند و سرمایه گذاران برای رویدادهای کلیدی اقتصاد کلان و انتشار داده ها آماده می شوند. تقویم اقتصادی اروپا شامل گزارش اعتماد سرمایه گذار Sentix است که برای دوشنبه برنامه ریزی شده است. در اواخر هفته، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (Fed) قرار است شهادت شش ماهه خود را ارائه دهد و بانک مرکزی اروپا (ECB) تصمیمات سیاست پولی خود را اعلام خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

قبل از تعطیلات آخر هفته، احساسات ریسک بازارهای مالی را تحت تاثیر قرار داد، که منجر به فشار فروش بر دلار آمریکا (USD) شد و در نتیجه شاخص دلار DXY در طول هفته ضرر کرد. در ساعات اولیه روز دوشنبه، شاخص دلار آمریکا به شکلی جانبی و درست زیر 104.00 معامله می شود، در حالی که معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده حرکات متفاوتی را نشان می دهد. به طور همزمان، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حدود 4.2٪ ثابت باقی می ماند، زیرا در روز جمعه افت بیش از 1.5٪ را تجربه کرد. سرمایه گذاران از نزدیک این تحولات را زیر نظر دارند زیرا آنها تأثیر بالقوه بر جفت ارزها و سایر ابزارهای مالی را در جلسات آینده پیش بینی می کنند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در جریان معاملات آسیایی، داده های استرالیا نشان داد که تورم اوراق بهادار TD در ماه فوریه از 4.6 درصد در ژانویه به 4 درصد کاهش یافت، در حالی که مجوزهای ساختمانی در ژانویه (سالانه) پس از انقباض 24 درصدی در دسامبر، 10 درصد افزایش یافت. با وجود این، AUD/USD واکنش اندکی نشان داد، و کمی بالاتر از 0.6500 معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY هفته قبل را بالای 150.00 به پایان رساند و هفته جدید را در مرحله تثبیت آغاز کرد. در نشست آسیایی روز سه‌شنبه، داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده توکیو (CPI) برای ماه فوریه ارائه می‌شود که می‌تواند بر حرکت جفت ارز تأثیر بگذارد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا با افزایش بازدهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا در روز جمعه به بالاترین حد خود در سال 2024 بالای 2080 دلار رسید. از اوایل دوشنبه، XAU/USD در محدوده باریکی در حدود 2080 دلار معامله می شود.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز جمعه بازگشتی را پشت سر گذاشت و هفته را با افزایشی اندک به پایان رساند و ثبات را در حدود 1.0850 در صبح روز دوشنبه اروپا حفظ کرده است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز دوشنبه پس از پایان تقریباً بدون تغییر هفته قبل، ثبات بالای 1.2650 را یافت. معامله گران احتمالاً این جفت ارزها را از نزدیک برای تحولات بیشتر در جلسات معاملاتی جاری زیر نظر دارند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس