فارکس

بازار فارکس امروز | پنج شنبه 9 شهریور

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز پنج شنبه 9 شهریور در بازار فارکس بدانید:

جفت ارزهای اصلی در اوایل پنجشنبه پس از نوسانات چهارشنبه نسبتاً آرام باقی می مانند. آمار تورم منطقه یورو بعداً در جلسه قبل از انتشار حساب‌های جلسه سیاست پولی توسط بانک مرکزی اروپا (ECB) توسط فعالان بازار به دقت مشاهده خواهد شد. در نیمه دوم روز، تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE)، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو و داده های هفتگی اولیه مطالبات بیکاری خواهد بود.

شاخص دلار امریکا DXY

دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده اعلام کرد که رشد سالانه تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه دوم را از 2.4 درصد در برآورد اولیه به 2.1 درصد کاهش داده است. علاوه بر این، ADP گزارش داد که اشتغال در بخش خصوصی در ماه اوت 177000 نفر افزایش یافت که کمتر از انتظار بازار برای افزایش 195000 نفر بود. به دنبال انتشار این اطلاعات ناامیدکننده، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 4 درصد کاهش یافت و دلار برای یافتن تقاضا در ساعات معاملاتی آمریکا با مشکل مواجه شد. شاخص دلار آمریکا (DXY) برای سومین روز متوالی در محدوده منفی بسته شد. اگرچه DXY در صبح اروپا بالای 103.00 ثابت است، اما از ابتدای هفته نزدیک به 1 درصد کاهش داشته است.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

داده‌های چین در نشست آسیایی نشان داد که PMI تولیدی NBS در ماه اوت به 49.7 رسید و PMI غیر تولیدی به 51 کاهش یافت. در همین حال، شاخص چشم انداز فعالیت ANZ نیوزلند از 0.8 درصد در ژوئیه به 11.2 درصد در ماه آگوست جهش کرد، در حالی که شاخص اعتماد تجاری ANZ به 3.7- رسید که انتظار بازار 1.9- را از دست داد. NZD/USD پس از انتشار این داده ها برای تصمیم گیری قاطعانه تلاش کرد و آخرین بار در حدود 0.5950 معامله شد.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار آمریکا روز چهارشنبه به بالاترین سطح خود در دو هفته اخیر نزدیک به 1.0950 رسید و سپس در اوایل پنجشنبه وارد مرحله تثبیت کمی بالاتر از 1.0900 شد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز چهارشنبه برای سومین روز متوالی افزایش داشت، اما در صبح روز پنجشنبه در اروپا شتاب صعودی خود را از دست داد. در زمان انتشار، این جفت در محدوده منفی در حدود 1.2700 معامله می شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

پس از کاهش روز سه‌شنبه، USD/JPY در روز چهارشنبه اندکی بهبود یافت. این جفت آخرین بار در یک کانال تنگ در حدود ساعت 146.00 نوسان داشت.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا از کاهش بازدهی آمریکا در روز چهارشنبه سود برد و به بالاترین سطح خود در یک ماه گذشته نزدیک به 1950 دلار رسید. در اولین جلسه اروپا، XAU/USD سودهای هفتگی خود را نزدیک به اواسط 1940 دلار تثبیت کرد.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین پس از رالی چشمگیر روز سه شنبه یک اصلاح نزولی انجام داد و در روز چهارشنبه بیش از 1 درصد از دست داد. در صبح اروپا، BTC/USD نزدیک به 27200 دلار آرام می ماند. اتریوم پس از از دست دادن 1.4 درصد در روز چهارشنبه، در حدود 1700 دلار حرکت می کند.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس