بررسی بازار فارکس امروز – دلار آمریکا پیش از PMI در حال تثبیت و یورو در انتظار آمار تورم

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 11 اسفند در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) در برابر سایر ارزها در روز پنجشنبه قدرت خود را نشان داد و شاخص دلار (DXY) به بالاترین سطح روزانه خود در بیش از یک هفته گذشته رسید و از 104.00 گذشت. در اوایل روز جمعه، DXY همچنان در مرحله تثبیت باقی می ماند. امروز توجه ها به PMI تولید ISM برای ماه فوریه معطوف شده است. در سشن اروپا، یورواستات قرار است شاخص هماهنگ قیمت های مصرف کننده (HICP) را برای ماه فوریه منتشر کند. علاوه بر این، چندین سیاستگذار فدرال رزرو (فدرال رزرو) قرار است قبل از آخر هفته سخنرانی کنند.

شاخص دلار امریکا DXY

بر اساس گزارش دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده در روز پنجشنبه، تورم در ایالات متحده که با تغییر در شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE) اندازه گیری می شود، در ژانویه به 2.4 درصد در سال کاهش یافت. این رقم به دنبال افزایش 2.6 درصدی ثبت شده در دسامبر و مطابق با انتظارات بازار بود. به صورت ماهانه، شاخص قیمت PCE مطابق با پیش بینی ها 0.3٪ افزایش یافت. شاخص قیمت اصلی PCE، که قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی را حذف می‌کند، مطابق با انتظارات تحلیل‌گران، رشد سالانه 2.8 درصدی را ثبت کرد. بازار به دقت تحولات، از جمله PMI تولید ISM و سخنرانی های مقامات فدرال رزرو را برای تأثیرات احتمالی بر بازار ارز رصد خواهد کرد.

بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در ابتدا به دلیل واکنش به داده های تورم PCE به زیر 4.3 درصد کاهش یافت و منجر به گشایش مثبت برای شاخص های اصلی وال استریت در روز پنجشنبه شد. در نتیجه، دلار با کاهش بهره مواجه شد. با این حال، تغییر در احساسات بازار بعداً در جلسه آمریکا، همراه با جریان‌های پایان ماه، این ارز را قادر ساخت تا قدرت خود را دوباره به دست آورد. از اوایل روز جمعه، بازدهی 10 ساله ایالات متحده در حدود 4.25٪ ثابت است، در حالی که معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده نسبتاً بالاتر است.

در ساعات معاملات آسیایی، داده های چین نشان داد که PMI تولید NBS مطابق با انتظارات، در ماه فوریه به 49.1 رسیده است. با این حال، PMI غیر تولیدی NBS و PMI تولیدی Caixin به ترتیب به 51.4 و 50.9 در طول مدت مشابه بهبود یافتند. این امر منجر به بازگشت ارزش دلار استرالیا/دلار آمریکا در جلسه آسیایی شد و این جفت ارز کمی بالاتر از 0.6500 معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

پس از افت شدید ناشی از اظهارات تندروانه مقامات بانک مرکزی ژاپن (BoJ) در روز پنجشنبه، USD/JPY مسیر خود را معکوس کرد و در اوایل جمعه از 150.00 فراتر رفت. داده های ژاپن نشان می دهد که نرخ بیکاری در ژانویه از 2.5 درصد به 2.4 درصد کاهش یافته است.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD روز پنجشنبه 0.3% زیان را تجربه کرد که بیشترین کاهش یک روزه خود را از اواسط فوریه به ثبت رساند. با این حال، این جفت توانست در اوایل روز جمعه بالای 1.0800 تثبیت شود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

علیرغم قدرت کلی دلار، طلا از کاهش بازدهی ایالات متحده سرمایه گذاری کرد و شتاب صعودی به دست آورد و در روز پنجشنبه به بالاترین سطح خود از اوایل فوریه به 2050 دلار رسید. XAU/USD در حال حاضر در مرحله تثبیت درست زیر این سطح در صبح اروپا قرار دارد.

پوند به دلار GBP/USD

پوند/دلار در روز پنجشنبه برای دومین روز متوالی زیان روزانه ثبت کرد و در صبح روز جمعه در اروپا زیر 1.2650 باقی ماند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید