بررسی بازار فارکس امروز – دلار نیوزلند سقوط کرد، چشم ها به تجدید نظر در تولید ناخالص داخلی ایالات متحده است

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 09 اسفند 1402 در بازار فارکس بدانید:

به دنبال اعلام سیاست بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) در اوایل روز چهارشنبه، دلار نیوزلند (NZD) با فشار نزولی قابل توجهی مواجه شد. در همین حال، با معطوف شدن توجه بازار به برآورد دوم از رشد سالانه تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه چهارم، دلار آمریکا شاهد بهبود اندکی بود. دستور کار اقتصادی اروپا شامل انتشار داده های کسب و کار و احساسات مصرف کننده است. بعداً در جلسه آمریکا، فعالان بازار نظرات سیاستگذاران فدرال رزرو (فدرال رزرو) را از نزدیک زیر نظر خواهند داشت.

اعضای هیئت مدیره RBNZ تصمیم گرفتند که نرخ رسمی نقدی (OCR) را همانطور که در جلسه سیاست فوریه پیش بینی شده بود، در 5.5 درصد نگه دارند. RBNZ بر لزوم تداوم تنظیمات سیاست پولی محدودکننده برای کاهش خطر افزایش انتظارات تورمی تاکید کرد. با این حال، RBNZ در اقدامی ناخواسته، پیش‌بینی اوج نرخ نقدی را به 5.59 درصد در ژوئن 2024 کاهش داد که نسبت به پیش‌بینی قبلی 5.67 درصد کاهش داشت. در طی یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد چشم انداز سیاست، آدریان اور، فرماندار RBNZ، اجماع قوی را در میان سیاستگذاران در مورد کافی بودن نرخ بهره فعلی ابراز کرد. در نتیجه این تحولات، NZD/USD کاهش شدیدی را در ساعات معاملاتی آسیا تجربه کرد و بیش از 1% در روز از دست داد و در 0.6103 قرار گرفت.

شاخص دلار امریکا DXY

روز سه شنبه، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده قبل از تثبیت درست زیر 4.3 درصد در اواسط هفته، اندکی افزایش یافت. در همین حال، پس از بسته شدن مختلط شاخص های اصلی وال استریت در روز سه شنبه، معاملات آتی برای شاخص های سهام ایالات متحده اندکی کاهش یافت.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

داده های استرالیا نشان داد که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) بدون تغییر در 3.4 درصد به صورت سالانه در ژانویه باقی مانده است که کمتر از انتظار بازار 3.5 درصد است. در نتیجه، دلار استرالیا (AUD/USD) همچنان تحت فشار است و در اوایل صبح اروپا به میزان قابل توجهی نزدیک به 0.6500 معامله می شود.

یورو به دلار EUR/USD

جفت یورو به دلار آمریکا (EUR/USD) به روند نزولی خود ادامه می دهد و پس از بسته شدن در محدوده منفی در روز سه شنبه به سطح 1.0800 در روز چهارشنبه نزدیک شد. کمیسیون اروپا قرار است شاخص‌های اقتصادی مختلفی را برای ماه فوریه منتشر کند، از جمله شاخص احساسات اقتصادی، اعتماد صنعتی، اعتماد مصرف‌کننده، احساسات خدمات و داده‌های شرایط تجاری.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY ابتدا به سمت 150.00 کاهش یافت، اما بخش قابل توجهی از زیان خود را جبران کرد و در روز سه شنبه با اندکی کاهش در حدود 150.50 بسته شد. این جفت در صبح اروپا بالاتر از این سطح نوسان می کند، پس از اینکه داده های ژاپنی بهبود جزئی را در شاخص اقتصادی پیشرو به 110.2 در دسامبر از 110.0 نشان داد.

پوند به دلار GBP/USD

جفت پوند انگلیس به دلار آمریکا (GBP/USD) شتاب خود را از دست داد و با شروع جلسه اروپا در روز چهارشنبه، پس از حرکات غیرقطعی قیمت در روز سه شنبه، به سمت 1.2650 سقوط کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا روز سه شنبه با مقاومت حدود 2040 دلار مواجه شد و تا پایان روز به محدوده 2030 دلار عقب نشینی کرد. در حال حاضر، XAU/USD در روز چهارشنبه کمی زیر 2030 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید