بررسی بازار فارکس امروز – با تغییر تمرکز روی داده های ایالات متحده، دلار آمریکا ضررهای خود را تثبیت می کند

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز سه شنبه 08 اسفند در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا در آغاز روز سه‌شنبه با چالش‌هایی برای حفظ قدرت در برابر همتایان اصلی خود مواجه است. شاخص دلار آمریکا که روز دوشنبه در منطقه منفی به کار خود پایان داد، زیر 104.00 باقی می ماند زیرا سرمایه گذاران اطلاعات مربوط به سفارشات کالاهای بادوام ژانویه و شاخص اعتماد مصرف کننده هیئت کنفرانس برای ماه فوریه را پیش بینی می کنند. تقویم اقتصادی ایالات متحده همچنین شامل شاخص قیمت مسکن برای ماه دسامبر، و همچنین شاخص های تولیدی فدرال رزرو ریچموند و فدرال رزرو برای ماه فوریه است.

شاخص دلار امریکا DXY

روز دوشنبه، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بهبود متوسطی را تجربه کرد، در حالی که شاخص های اصلی سهام ایالات متحده زیان های جزئی را ثبت کردند. از اوایل سه‌شنبه، بازدهی 10 ساله درست زیر 4.3 درصد ثابت مانده است و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده اندکی پایین‌تر است. پیش‌بینی‌ها حاکی از کاهش 4.8 درصدی سفارش‌های کالاهای بادوام در ماه ژانویه، پس از عدم تغییر در دسامبر است. قرار است بعداً در روز، مایکل بار، نایب رئیس فدرال رزرو برای نظارت، سخنرانی کند و به خطرات مرتبط با اعتبارات اشتباه بپردازد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در سشن معاملاتی آسیایی، داده های ژاپن نشان داد که شاخص ملی قیمت مصرف کننده (CPI) به طور سالانه 2.2 درصد در ژانویه افزایش یافته است که نشان دهنده کاهش جزئی از رشد 2.6 درصدی مشاهده شده در دسامبر است. با وجود این اطلاعات، USD/JPY واکنش محدودی از خود نشان داد و در محدوده باریکی در حدود 105.50 به معامله ادامه داد.

ین ژاپن تحت تاثیر گمانه زنی های جدید در مورد تغییر موضع بانک مرکزی ژاپن (BoJ) حمایت خود را حفظ کرد و اکنون توجه به داده های آینده ایالات متحده معطوف شده است.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD افزایش 0.3% را تجربه کرد و به بالاترین بسته روزانه خود از اوایل فوریه رسید. این جفت در صبح روز سه شنبه در حدود 1.0850 تثبیت شد. بانک مرکزی اروپا (ECB) قرار است داده های وام های خصوصی و عرضه پول M3 را برای ژانویه منتشر کند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

روز دوشنبه، AUD/USD با شکست مواجه شد و نزدیک به 0.4 درصد از دست داد و به 8 روز برد پایان داد. پس از رسیدن به پایین ترین سطح هفتگی 0.6525 در طول جلسه آسیایی، این جفت برگشتی داشت و در روز حدود 0.6550 اندکی بالاتر بود.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD روند صعودی اخیر خود را افزایش داد و قبل از پشت سر گذاشتن اصلاحی در روز دوشنبه، 1.2700 را لمس کرد. در صبح روز سه شنبه، این جفت ارز در کانال باریک بالای 1.2650 معامله شد. دیو رامسدن، معاون بازار و بانکداری بانک انگلستان (BoE) قرار است بعداً در روز سخنرانی کند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا شروع هفته را ضعیف داشت و قبل از ثبت کاهش جزئی، در محدوده محدودی در حدود 2030 دلار حرکت کرد. XAU/USD در اوایل روز سه‌شنبه کمی بالاتر از 2030 دلار موضع آرام خود را حفظ کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید