بررسی بازار فارکس امروز – شروع محتاطانه در هفته ای با رویدادهای اقتصادی مهم

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه ۰۷ اسفند در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) نوسانات جزئی را در محدوده باریک حول و حوش 104.00 نشان می‌دهد و به یک سری برد پنج هفته‌ای پایان می‌دهد. دستور کار اقتصادی برای دوشنبه فقط شامل تغییرات فروش خانه جدید در ژانویه در ایالات متحده است. بعداً در روز، توجه به سخنرانی کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) معطوف خواهد شد و خزانه داری ایالات متحده قرار است برای اسکناس های 2 ساله و 5 ساله حراجی انجام دهد.

در وال استریت، شاخص‌های اصلی هفته قبل را با عملکردی متفاوت به پایان رساندند و رالی ریسک اولیه شتاب خود را از دست داد. از اوایل روز دوشنبه، معاملات آتی برای شاخص‌های سهام ایالات متحده کاهش ملایمی را نشان می‌دهند که نشان‌دهنده احساس محتاطانه بازار است. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده کمی کمتر از 4.25 درصد است که در روز جمعه نزدیک به 2 درصد کاهش داشت.

با نگاهی به آینده، تقویم اقتصادی روز سه شنبه شامل سفارشات کالاهای بادوام ژانویه ایالات متحده و داده های شاخص اعتماد مصرف کننده هیئت کنفرانس برای ماه فوریه خواهد بود. سرمایه‌گذاران احتمالاً برای آگاهی از روندهای اقتصادی و احساسات بازار، این انتشارات را به دقت زیر نظر خواهند داشت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در اواخر هفته گذشته ثبات را بالای سطح 150.00 حفظ کرد و چهارمین هفته متوالی افزایشی خود را رقم زد. این جفت در حال حاضر در حدود 150.50 در اوایل صبح اروپا در روز دوشنبه معامله می شود. فعالان بازار از نزدیک داده های شاخص ملی قیمت مصرف کننده (CPI) ژانویه ژاپن را در نشست آسیایی آتی در روز سه شنبه مشاهده می کنند.

یورو به دلار EUR/USD

پس از یک صعود قابل توجه در روز پنجشنبه، یورو/دلار آمریکا حرکت صعودی را از دست داد. با این حال، این جفت توانست به بالای 1.0800 برسد و وارد فاز تثبیت شود. لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، قرار است در یک مناظره عمومی در پارلمان اروپا درباره گزارش سالانه بانک مرکزی اروپا در سال 2022 شرکت کند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD برای چهار روز متوالی افزایش داشت که منجر به افزایش 0.6 درصدی در هفته قبل شد. این جفت در اوایل روز دوشنبه در یک کانال باریک کمی بالاتر از 1.2650 در نوسان است. هاو پیل، اقتصاددان ارشد بانک انگلستان (BoE) قرار است بعداً در روز سخنرانی کند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

AUD/USD هفته گذشته 0.5% افزایش داشت و در حال حاضر در حدود 0.6550 تثبیت شده است. جلسه آسیایی در روز چهارشنبه، داده‌های ماهانه CPI برای ژانویه را از استرالیا به ارمغان می‌آورد که یک رویداد مهم برای فعالان بازار است. در همین حال، NZD/USD در مسیر نزولی معامله می شود و پس از مواجهه با مقاومت نزدیک به 0.6200 در روز جمعه، اوایل روز دوشنبه به سمت 0.6150 عقب نشینی کرد. بانک مرکزی نیوزلند قرار است تصمیمات سیاست پولی خود را روز چهارشنبه اعلام کند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا روز جمعه با افزایش 0.55 درصدی همراه شد که از کاهش بازدهی آمریکا سود می برد. XAU/USD در حال حاضر در مرحله تثبیت کمی بالاتر از 2030 دلار در اوایل روز دوشنبه قرار دارد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید