اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – افزایش بازدهی ایالات متحده از دلار حمایت می کند

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 4 اسفند در بازار فارکس بدانید:

پس از رسیدن به پایین ترین سطح سه هفته ای، شاخص دلار آمریکا با افزایش بازده اوراق خزانه داری، در اوایل روز جمعه نزدیک به 104.00 تثبیت شده است. روز پنجشنبه، افزایش سهام فناوری به افزایش ریسک دامن زد و باعث شد که دلار آمریکا در برابر همتایان اصلی تضعیف شود. میانگین صنعتی داوجونز 1.2 درصد رشد کرد، S&P 500 با افزایش 2.1 درصدی به بالاترین رقم تاریخی 5087 رسید و نزدک کامپوزیت تقریبا 3 درصد رشد کرد. با این حال، در جلسه بعدی آمریکا، بازدهی معیار 10 ساله ایالات متحده به بالاترین سطح خود از اواخر نوامبر رسید و به 4.35 درصد رسید که به دلار برای جبران ضررهای روزانه خود کمک کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

در صبح اروپا، بازدهی 10 ساله در حدود 4.33 درصد ثابت ماند و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده تقریباً بدون تغییر در روز معامله شد. تقویم اقتصادی اروپا شامل نظرسنجی احساسات تجاری IFO برای آلمان است، در حالی که سرمایه گذاران نظرات بانک مرکزی را از نزدیک زیر نظر خواهند داشت.

در روز پنجشنبه، داده های ایالات متحده نشان داد که در هفته منتهی به 17 فوریه به 201,000 نفر کاهش یافته است که از 213,000 در هفته قبل کاهش یافته است. علاوه بر این، S&P Global Composite PMI در برآورد فوری فوریه 51.4 بود که نشان دهنده ادامه گسترش فعالیت های تجاری بخش خصوصی است.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز پنجشنبه به سطح 1.0900 نزدیک شد، اما تغییر شدیدی را تجربه کرد تا روز را ثابت به پایان برساند. با این حال، این جفت در اوایل جلسه اروپا در روز جمعه بالای 1.0800 ثابت باقی می ماند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD برای اولین بار در سه هفته گذشته در روز پنجشنبه شاهد رشد بالای 1.2700 بود. علیرغم عقب نشینی نسبی در اواخر روز و با بهبود دلار، این جفت در بالای 1.2650 قرار گرفت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY برای دومین روز متوالی در روز پنجشنبه به طور مثبت بسته شد. در اوایل جلسه جمعه، این جفت در محدوده باریکی در حدود 150.50 نوسان می کند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا، پس از اینکه در بیشتر ساعات روز در حدود 2030 دلار در نوسان بود، روز پنجشنبه تحت تاثیر افزایش بازدهی آمریکا، حرکت خود را از دست داد و به سمت 2020 دلار عقب نشینی کرد. XAU/USD زیان های خود را تثبیت کرد و در صبح اروپا حدود 2020 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس