بررسی بازار فارکس امروز – توجه ها به سخنان فرماندار بانک انگلستان و داده های تورم کانادا

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز سه شبه 1 اسفند در بازار فارکس بدانید:

پس از یک دوشنبه آرام در بازارهای مالی، جو فعلی نسبتا آرام باقی می ماند. اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان (BoE) و سایر سیاست گذاران قرار است در ساعات معاملات اروپا در برابر کمیته منتخب خزانه داری بریتانیا در مورد سیاست پولی شهادت دهند. اواخر امروز، آمار کانادا داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را برای ژانویه منتشر خواهد کرد.

با توجه به CPI کانادا، پیش‌بینی‌های هفت بانک بزرگ نشان می‌دهد که احتمالاً تورم در ژانویه کاهش یافته است.

شاخص دلار امریکا DXY

در ایالات متحده، هر دو بازار سهام و اوراق قرضه پس از یک تعطیلات آخر هفته طولانی دوباره فعال شده اند. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حدود 4.3 درصد ثابت می ماند در حالی که معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در صبح روز اروپا در محدوده منفی معامله می شود. به طور همزمان، شاخص دلار آمریکا (DXY) رشد متوسط روزانه بالای 104.00 را حفظ کرد و موقعیت خود را پس از بسته شدن اولین روز هفته تقریباً بدون تغییر حفظ کرد.

در ساعات معاملات آسیایی، بانک خلق چین (PBoC) حفظ نرخ اولیه وام یک ساله (LPR) را اعلام کرد و در عین حال LPR پنج ساله را 25 واحد پایه (bps) از 4.20 درصد به 3.95 درصد کاهش داد. در نتیجه، شاخص‌های شانگهای کامپوزیت و هانگ سنگ در روز معاملاتی اندکی افزایش یافتند.

در بازار فارکس، USD/CAD نوسانات محدودی در حدود 1.3500 در اوایل روز سه شنبه به نمایش گذاشت. این جفت با وجود رسیدن به بالاترین سطح خود از دسامبر نزدیک به 1.3600 در هفته قبل، بخش قابل توجهی از سود خود را دوباره دنبال کرد تا هفته را با افزایش جزئی درست زیر 1.3500 به پایان برساند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در ژاپن، وزیر دارایی شونیچی سوزوکی مداخلات شفاهی ملایمی ارائه کرد و بر نظارت دقیق حرکات بازار ارز با احساس فوریت بالا تأکید کرد. آتسوشی میمورا، مقام وزارت دارایی ژاپن نیز این نظر را تکرار کرد و اظهار داشت که دولت در ارتباط و هماهنگی مداوم با سایر کشورها در خصوص امکان مداخله ارزی است. در نتیجه، USD/JPY به دنبال این نظرات در محدوده مثبت بالای 150.00 معامله شد.

پوند به دلار GBP/USD

پس از یک عملکرد ثابت در اولین روز هفته، GBP/USD فشار نزولی ملایمی را تجربه کرد و در ساعات معاملاتی آسیا در روز سه شنبه به زیر 1.2600 سقوط کرد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD برای ایجاد یک جهت روشن تلاش کرد و در باند باریک زیر 1.0800 در روز دوشنبه حرکت کرد. اوایل روز سه شنبه، این جفت به حرکت جانبی خود در بالای 1.0750 ادامه می دهد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

پس از بازگشت روز جمعه، طلا حرکت صعودی خود را حفظ کرد و در روز دوشنبه به طور مثبت بسته شد. از اوایل سه‌شنبه، XAU/USD در حدود 2020 دلار ثابت مانده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید