اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – حرکت آرام در بازارها به دلیل تعطیلی در ایالات متحده به مناسبت روز رئیس جمهور

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 30 بهمن در بازار فارکس بدانید:

جفت ارزهای اصلی فارکس امروز نزدیک به سطوح بسته شدن هفته گذشته در اوایل روز دوشنبه معامله می شوند. تقویم اقتصادی فاقد انتشار داده های با تاثیرگذاری بالا است و بازارهای ایالات متحده برای تعطیلات روز رئیس جمهور بسته خواهند بود. Bundesbank آلمان قرار است گزارش ماهانه خود را در ساعات معاملات اروپا منتشر کند.

شاخص دلار امریکا DXY

در جلسه اولیه روز جمعه آمریکا، دلار آمریکا به دنبال داده های اداره آمار کار تقویت شد که نشان دهنده افزایش قوی تر از حد انتظار در شاخص قیمت تولید کننده (PPI) در ژانویه است. با وجود این، جریان های سود و آخر هفته مانع از حفظ عملکرد بهتر دلار در برابر سایر ارزها قبل از تعطیلات آخر هفته شد. اگرچه شاخص دلار در اوایل روز دوشنبه پس از بسته شدن پنجمین هفته متوالی در قلمرو مثبت کاهش یافت، اما به راحتی بالای 104.00 باقی می ماند. همزمان، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده 2.5 درصد افزایش یافت که بالاترین بسته شدن هفتگی خود از نوامبر را نشان داد و به حدود 4.3 درصد رسید.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

بانک مرکزی چین (PBOC)، بانک مرکزی چین، مطابق با انتظارات، نرخ تسهیلات وام میان مدت یک ساله (MLF) را 2.50 درصد اعلام کرد. این تصمیم واکنش قابل توجهی در بازار برانگیخت. در طول ساعات معاملات اروپا، AUD/USD افزایش اندکی را تجربه کرد و آخرین بار در نزدیکی 0.6550 معامله شد که نشان دهنده افزایش 0.2 درصدی در روز است.

یورو به دلار EUR/USD

پس از نزول به زیر 1.0750 در روز جمعه، EUR/USD بازگشتی دوباره پیدا کرد و زیان خود را پاک کرد تا روز را بدون تغییر ببندد. در اوایل روز دوشنبه، این جفت به روند صعودی خود ادامه می دهد اما زیر سطح 1.0800 باقی مانده است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD هفته قبل را با کاهشی نهایی به پایان رساند اما موقعیت خود را بالای 1.2600 حفظ کرد. در اوایل جلسه اروپا، این جفت به سمت 1.2630 افزایش یافت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

شونیچی سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن در آخر هفته اظهار داشت که احتمالا زمانی فرا خواهد رسید که نرخ بهره شروع به افزایش کند و از طریق کانال های مختلف بر اقتصاد تاثیر بگذارد. USD/JPY هفته جدید را با فشار نزولی ملایم آغاز کرد و اندکی پایین تر از 150.00 عقب نشینی کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

پس از کاهش قیمت طلا به زیر 2000 دلار در اوایل هفته، طلا بازگشتی را پشت سر گذاشت و بخش قابل توجهی از ضرر هفتگی خود را جبران کرد و نزدیک به 2000 دلار بسته شد. XAU/USD به روند بهبود خود در آغاز هفته جدید ادامه می دهد و آخرین بار در حدود 2020 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس