اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – افزایش دلار آمریکا پیش از گزارش PPI

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 27 بهمن در بازار فارکس بدانید:

پس از انتشار اطلاعات متفاوت در روز پنجشنبه، دلار آمریکا (USD) به اصلاح نزولی خود ادامه داد و طبق شاخص دلار (DXY) 0.4 درصد کاهش را تجربه کرد. با این حال، در اوایل روز جمعه، دلار آمریکا در برابر همتایان خود انعطاف‌پذیری خود را حفظ می‌کند و توجه به داده‌های شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) ژانویه معطوف شده است. بعداً در سشن آمریکا، دانشگاه میشیگان قرار است شاخص اولیه احساسات مصرف کننده را برای ماه فوریه منتشر کند.

شاخص دلار امریکا DXY

گزارش اداره امار ایالات متحده در روز پنجشنبه کاهش 0.8 درصدی ماهانه خرده فروشی در ماه ژانویه را نشان داد. در مقابل، جنبه مثبتی نیز وجود داشت زیرا تعداد مطالبات اولیه بیکاری هفتگی به 212,000 برای هفته منتهی به 10 فوریه رسید که از 220,000 در هفته قبل کاهش یافت. علی‌رغم این داده‌ها، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری ایالات متحده به حدود 4.2 درصد کاهش یافت و شاخص‌های اصلی وال استریت شاهد افزایش اندکی بودند که مانع از تقویت دلار شد. در صبح اروپا، بازدهی 10 ساله در محدوده مثبت باقی می ماند و در حدود 4.25 درصد قرار دارد، در حالی که معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده با احساسات متفاوت معامله می شود.

پوند به دلار GBP/USD

طبق اعلام دفتر آمار ملی بریتانیا در اوایل روز جمعه، در ژانویه، خرده‌فروشی در بریتانیا افزایش قابل‌توجهی 3.4 درصدی را به صورت ماهانه نشان داد که از انتظارات بازار برای افزایش 1.5 درصدی با حاشیه قابل توجهی فراتر رفت. خرده فروشی بدون احتساب سوخت نیز با رشد 3.2 درصدی در مدت مشابه روبرو شد. علیرغم داده های مثبت، پوند استرلینگ نتوانست کشش را به دست آورد و پوند/دلار آمریکا در حدود 1.2600 نوسان داشت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

روز جمعه، کازوئو اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) اظهار داشت که آنها ارزیابی خواهند کرد که آیا اقدامات تسهیل کننده مختلف، از جمله نرخ بهره منفی، حفظ شود یا خیر، پس از اینکه دستیابی پایدار و باثبات به هدف قیمت در چشم بود. Ueda از اظهار نظر در مورد نوسانات کوتاه مدت در بازارهای فارکس و عوامل بالقوه پشت چنین حرکاتی خودداری کرد. پس از دو روز متوالی بسته شدن در قلمرو منفی، USD/JPY نزدیک به 150.00 تثبیت شد و در ساعات معاملات آسیایی بالاتر رفت.

آدریان اور، رئیس بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) روز جمعه تکرار کرد که باید کارهای بیشتری برای تثبیت انتظارات تورمی به هدف 2 درصد انجام شود. اور افزود که کاهش تورم اصلی به محدوده هدف 1 تا 2 درصد برای دستیابی به هدف تورم کلی 2 درصد بسیار مهم است. علیرغم این نظرات، NZD/USD حرکت حاشیه ای را نشان داد و در روز حدود 0.6100 کمی پایین تر معامله شد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD شتاب بهبودی را نشان داد و به بالای 1.0750 در روز پنجشنبه صعود کرد و در صبح روز جمعه بالای این سطح ثابت ماند.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا با شکستن یک زنجیره باخت پنج روزه در روز پنجشنبه، بالاتر از مرز قابل توجه 2000 دلار بسته شد. XAU/USD در حال حاضر در یک کانال باریک کمی بالاتر از این سطح در آخرین روز معاملاتی هفته معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس