اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – پوند استرلینگ با گزارش تورم ملایم انگلیس تضعیف شد، دلار آمریکا رشد را تثبیت کرد

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 25 بهمن در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

روز چهارشنبه، شاخص دلار آمریکا رشدهای اخیر خود را حفظ کرده است و پس از افزایش 0.7 درصدی تثبیت شد تا به بالاترین حد خود در سه ماه اخیر نزدیک به 105.00 روز سه شنبه برسد. یورواستات قرار است امروز ارقام تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه چهارم را در جلسه اروپا معرفی کند، در حالی که انتظار نمی رود ایالات متحده در اواخر روز هیچ داده سطح بالایی را منتشر کند. قرار است مقامات مختلف فدرال رزرو (Fed) از جمله آستین گولسبی، رئیس فدرال رزرو شیکاگو و رافائل بوستیک، رئیس فدرال رزرو آتلانتا، سخنرانی کنند.

روز سه شنبه، اداره آمار کار ایالات متحده گزارش کرد که شاخص قیمت مصرف کننده سالانه (CPI) در ژانویه 3.1 درصد افزایش یافته است که از انتظارات بازار 2.9 درصد فراتر رفته است. علاوه بر این، CPI اصلی سالانه 3.9 درصد افزایش یافت که مطابق با رقم دسامبر است. این خبر باعث افزایش بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده شد و برای اولین بار از اوایل دسامبر به بالای 4.3 درصد رسید. در نتیجه، شاخص‌های اصلی وال استریت با کاهش شدید روبرو شد و دلار آمریکا در برابر همتایان خود پس از گزارش تورم تقویت شد. در صبح اروپا، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده ثابت شد و بازدهی 10 ساله ایالات متحده در حدود 4.3 درصد حرکت کرد.

پوند به دلار GBP/USD

بر اساس داده‌های منتشر شده توسط دفتر آمار ملی بریتانیا (ONS) در روز چهارشنبه، تورم این کشور که با شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) اندازه‌گیری می‌شود، در ژانویه 4 درصد ثابت مانده است. به طور ماهانه، CPI کاهش 0.6٪ را تجربه کرد. به دنبال این آمار، پوند استرلینگ با فشار نزولی مواجه شد و جفت GBP/USD در محدوده منفی زیر 1.2600 معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در روز سه‌شنبه، USD/JPY نزدیک به 1% افزایش یافت و برای اولین بار از اواسط نوامبر از 150.00 گذشت. در ساعات معاملات آسیایی، وزیر دارایی ژاپن شونیچی سوزوکی اظهار داشت که آنها از نزدیک حرکات بازار فارکس را با احساس فوری رصد می کنند، اما در مورد احتمال مداخله اظهارنظری نکرد. این جفت در اوایل روز چهارشنبه کاهش جزئی را تجربه کرد و آخرین بار در حدود 150.50 معامله شد.

USD/CHF در روز سه‌شنبه، تحت تاثیر داده‌های تورم ملایم سوئیس، افزایش قابل‌توجهی ثبت کرد که باعث افزایش 1.3 درصدی در هفته شد. این جفت آخرین بار در نزدیکی 0.8860 معامله شد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در اواخر روز سه شنبه با فشار نزولی مواجه شد و به پایین ترین سطح خود در سه ماه اخیر نزدیک به 1.0700 رسید. این جفت در حال حاضر در مرحله تثبیت است و در اوایل جلسه اروپا در روز چهارشنبه کمی بالاتر از این سطح معامله می شود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا چرخشی نزولی داشت و برای اولین بار در سال جاری به زیر 2000 دلار سقوط کرد زیرا بازدهی ایالات متحده پس از انتشار داده های مربوط به تورم ایالات متحده افزایش یافت. XAU/USD همچنان در مسیر نزولی قرار دارد و در اواسط هفته حدود 1990 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس