بررسی بازار فارکس امروز – داده های تورم ایالات متحده می تواند بازارها را بیدار کند

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز سه شنبه 24 بهمن در بازار فارکس بدانید:

پس از یک روز نوسانات نامشخص در روز دوشنبه، تمرکز در بازار فارکس اکنون به انتشار داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ژانویه از ایالات متحده در روز سه شنبه معطوف شده است. علاوه بر این، سرمایه گذاران از نزدیک نتایج نظرسنجی ZEW از آلمان را برای جهت گیری بالقوه بازار در ساعات معاملات اروپا تماشا خواهند کرد. اوپک قرار است گزارش ماهانه بازار خود را منتشر کند تا به چشم انداز گسترده تر بازار کمک کند.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) در اوایل روز سه شنبه در محدوده باریک بالای 104.00 باقی می ماند. پیش بینی ها حاکی از کاهش بالقوه تورم سالانه در ایالات متحده به 2.9 درصد است که نسبت به دسامبر 3.4 درصد کاهش یافته است. پیش‌بینی می‌شود که به‌صورت ماهانه، CPI و CPI اصلی به ترتیب 0.2 و 0.3 درصد افزایش پیدا کنند. پیش از انتشار داده های مهم تورم، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده اندکی کاهش یافته است و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نزدیک به 4.2 درصد ثابت باقی مانده است.

پوند به دلار GBP/USD

دفتر آمار ملی (ONS) در بریتانیا روز سه شنبه گزارش داد که نرخ بیکاری ILO در سه ماه منتهی به دسامبر به 3.8 درصد کاهش یافته است و از انتظارات بازار 4 درصد پیشی گرفته است. علاوه بر این، گزارش مشاغل نشان داد که تورم دستمزد سالانه که با تغییر میانگین درآمد بدون پاداش اندازه‌گیری می‌شود، از 6.7 درصد در مدت مشابه به 6.2 درصد کاهش یافته است. در پاسخ به این داده ها، GBP/USD شتاب گرفت و در اوایل جلسه اروپا به منطقه 1.2650 رسید.

در همین حال، در سوئیس، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) سالانه برای ژانویه 1.3 درصد افزایش یافت که کمتر از انتظارات بازار و افزایش 1.7 درصدی ماه قبل بود. این نتیجه اولیه تأثیر کاهشی بر فرانک سوئیس داشت و USD/CHF تقریباً 0.5٪ در روز افزایش یافت و به حدود 0.8800 رسید.

یورو به دلار EUR/USD

پس از عملکرد تقریباً بدون تغییر در اولین روز معاملاتی هفته، جفت EUR/USD در اوایل روز سه‌شنبه در محدوده باریک زیر 1.0800 به نوسان ادامه می‌دهد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز دوشنبه افزایش اندکی را ثبت کرد و حرکت صعودی خود را در ساعات معاملاتی آسیا در روز سه شنبه افزایش داد. در آخرین به روز رسانی، این جفت در بالاترین سطح خود از اواخر نوامبر معامله می شد و از 149.50 عبور کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا که سه جلسه معاملاتی متوالی منفی را تجربه کرد، تحت فشار افزایش بازده اوراق خزانه داری آمریکا قرار گرفت. با این حال، در صبح اروپا، XAU/USD اصلاحی را آغاز کرد و امروز نسبتاً بالاتر بود و بالای 2020 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید