بررسی بازار فارکس امروز – سرمایه گذاران به دنبال کاتالیزورهای جدیدی برای ورود به بازارها هستند

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 19 بهمن در بازار فارکس بدانید:

در اواخر هفته، جفت ارزهای اصلی نوسانات نسبتاً محدودی را تجربه می کنند زیرا سرمایه گذاران به دنبال کاتالیزورهای جدیدی برای ورود به بازارها هستند. بعداً در سشن امروز، تقویم اقتصادی ایالات متحده اطلاعات هفتگی ادعاهای اولیه بیکاری و داده‌های موجودی عمده فروشی دسامبر را ارائه خواهد داد. سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا (ECB)، بانک انگلستان (BoE) و فدرال رزرو (Fed) قرار است در طول روز سخنرانی کنند.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا در روز چهارشنبه با اندکی کاهش مواجه شد اما توانست نزدیک 104.00 حرکت کند. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از آخرین حراج 10 ساله اوراق خزانه داری با بازدهی بالای 4.09 درصد، بالای 4.1 درصد تثبیت شد. اوایل روز پنجشنبه، بازدهی 10 ساله در محدوده باریکی در حدود 4.1 درصد در نوسان است و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده تقریباً بدون تغییر معامله می شود.

در ساعات معاملات آسیایی، داده‌های چین نشان داد که شاخص قیمت مصرف کننده در ماه ژانویه 0.3 درصد به صورت ماهانه افزایش یافت، در حالی که CPI سالانه 0.8 درصد در مدت مشابه کاهش یافت.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار آمریکا در روز چهارشنبه برای دومین روز متوالی افزایش اندکی را ثبت کرد و به طور پیوسته به سمت 1.0800 در اوایل جلسه اروپا حرکت کرد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD روز چهارشنبه 0.25 درصد افزایش یافت اما شتاب صعودی خود را از دست داد. در لحظه فعلی، این جفت ارز در روز ثابت است و در حوالی 1.2630 در نوسان است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

شینیچی اوچیدا، معاون بانک ژاپن (BoJ) روز پنجشنبه اعلام کرد که مسیر آینده نرخ بهره به تحولات اقتصادی و قیمت در آن زمان بستگی دارد. اوچیدا افزود: “ما ابتدا تعیین خواهیم کرد که آیا شرایط برای تغییر سیاست فراهم شده است یا خیر، سپس مناسب ترین ابزار و ترتیب برای انجام این کار را در نظر خواهیم گرفت.” USD/JPY در طول جلسه آسیایی افزایش یافت و در حال حاضر در محدوده مثبت نزدیک به 148.70 معامله می شود.

خلاصه مذاکرات اخیر بانک مرکزی کانادا (BoC) نشان داد که با وجود تورم بسیار بالا و گسترده، اعضا بر نگرانی مداوم خود در مورد تداوم تورم اساسی تاکید کردند. USD/CAD پس از بسته شدن دو روز قبل در نقطه قرمز، به نزول خود به سمت 1.3450 ادامه می دهد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در روز چهارشنبه به بالای 2040 دلار صعود کرد، اما با از دست دادن حرکت خود به پایان رسید، زیرا بازدهی ایالات متحده در اواخر جلسه آمریکا افزایش یافت. XAU/USD در اوایل روز پنجشنبه در کانال باریک بالای 2030 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید