بررسی بازار فارکس امروز – تثبیت دلار آمریکا قبل از داده های سطح متوسط از ایالات متحده

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 18 بهمن در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) با چالش هایی در افزایش سرعت در اوایل روز چهارشنبه مواجه است و شاخص دلار (DXY) موقعیت نسبتاً ثابتی را در بالای 104.00، پس از پایان یک برد دو روزه در روز سه شنبه حفظ کرد. تقویم اقتصادی امروز شامل تراز تجاری کالا برای ماه دسامبر در ایالات متحده است و خزانه داری ایالات متحده قرار است یک حراج اوراق 10 ساله را برگزار کند. علاوه بر این، چندین سیاستگذار فدرال رزرو قرار است در ساعات معاملاتی آمریکا سخنرانی کنند.

شاخص دلار امریکا DXY

روز سه شنبه، دلار آمریکا در برابر همتایان خود تضعیف شد که تحت تأثیر کاهش بازده اوراق قرضه T و تغییر به سمت تمایلات ریسک مثبت تر بود. از صبح اروپا، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده حداقل تغییرات را نشان می دهد و بازده 10 ساله در محدوده باریکی در حدود 4.1 درصد نوسان می کند.

در طول ساعات معاملات آسیایی، داده های نیوزیلند نشان داد که نرخ بیکاری در سه ماهه چهارم به 4 درصد افزایش یافت، در مقایسه با 3.9 درصد در سه ماهه سوم، که از انتظارات بازار 4.2 درصد پیشی گرفت. به طور همزمان، شاخص هزینه نیروی کار به طور سالانه 3.9 درصد افزایش یافت. به دنبال این داده‌های بازار کار، NZD/USD صعودی جزئی را تجربه کرد و نسبتاً بالاتر از 0.6100 معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در ژاپن، شاخص اقتصادی پیشرو در برآورد فوری دسامبر از 108.1 به 100 ارتقا یافت، در حالی که شاخص همزمانی از 114.6 به 116.2 افزایش یافت. علیرغم این گزارش ها، USD/JPY واکنش قابل توجهی نشان نداد و پس از کاهش 0.5 درصدی در روز سه‌شنبه، کمی به زیر 148.00 حرکت کرد.

USD/CAD کاهش یافت و به زیر 1.3500 در روز سه شنبه بسته شد و فشار نزولی ملایم اوایل چهارشنبه را حفظ کرد. تیف مکلم، رئیس بانک کانادا (BoC) تاکید کرد که بانک مرکزی کانادا به افزایش نرخ خود پایان داده است و 5 درصد را به عنوان سطحی که برای ادامه مهار تورم ضروری تشخیص داده است، ذکر کرد. او اشاره کرد که بحث سیاست در حال تغییر به سمت این است که این سیاست تا چه زمانی باید محدودکننده بماند.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در اوایل روز چهارشنبه، پس از رشدهای حاشیه ای در روز سه شنبه، بهبود خود را به سمت 1.0800 افزایش داد. داده های آلمان حاکی از کاهش 1.6 درصدی تولید صنعتی به صورت ماهانه در دسامبر است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در صبح روز اروپا به طور مثبت بالای 1.2600 معامله شد و 0.5 درصد افزایش روز سه شنبه را معکوس کرد که بخش قابل توجهی از زیان روز دوشنبه را جبران کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا روز سه‌شنبه به سمت 2040 دلار صعود کرد که از کاهش بازدهی آمریکا منتفع شد. اوایل چهارشنبه، XAU/USD در محدوده باریکی نزدیک به 2035 دلار در نوسان است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید