بررسی بازار فارکس امروز – نگاهی به نظرات بانک‌های مرکزی و داده‌های سطح متوسط اقتصادی

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز سه شنبه 17 بهمن در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) هفته را با لحنی صعودی آغاز کرد و شاهد افزایش 0.5 درصدی شاخص دلار در روز دوشنبه بودیم که بالاترین سطح خود از اواسط نوامبر را ثبت کرد و از 104.50 گذشت. اوایل سه‌شنبه بازار نسبتاً آرامی را شاهد هستیم و شاخص دلار دستاوردهای اخیر خود را تثبیت می‌کند. Eurostat قرار است داده‌های خرده‌فروشی منطقه یورو را برای ماه دسامبر منتشر کند، در حالی که شاخص خوش‌بینی اقتصادی RealClearMarkets/TIPP برای ماه فوریه تنها رویداد مهم در تقویم اقتصادی ایالات متحده است. اظهارات بانک مرکزی توسط فعالان بازار به دقت رصد خواهد شد.

شاخص دلار امریکا DXY

در همین حال، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در صبح اروپا تغییر کمی نشان می دهد و بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از افزایش بیش از 3 درصدی در روز دوشنبه به 4.1 درصد کاهش می یابد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در زمینه سیاست پولی، بانک مرکزی استرالیا (RBA) روز سه شنبه اعلام کرد که مطابق با انتظارات، نرخ سیاستی را برای دومین جلسه متوالی روی 4.35 درصد ثابت نگه می دارد. RBA بر تعهد خود برای بازگرداندن تورم به محدوده هدف تاکید کرد و فضایی را برای افزایش بالقوه نرخ باقی گذاشت. در جریان کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، میشل بولاک، فرماندار اظهار داشت که قبل از در نظر گرفتن کاهش نرخ، نیاز به اطمینان از بازگشت تورم به محدوده هدف و ماندن در آنجا دارند. AUD/USD در ساعات معاملات آسیایی افزایش یافت و در حال حاضر کمی بالاتر از 0.6500 در محدوده مثبت معامله می شود.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD پس از شکستن به زیر 1.0800 و رسیدن به پایین ترین سطح خود در 11 هفته اخیر در حوالی 1.0720 در روز دوشنبه، در حال اصلاح فنی است و سودهای حاشیه ای را نشان می دهد و نزدیک به 1.0750 در اوایل روز سه شنبه معامله می شود.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD که برای دومین روز متوالی در روز سه شنبه بیش از 0.5% زیان را تجربه کرد، به سطح 1.2500 نزدیک شد. این جفت ارز در صبح روز اروپا در نزدیکی 1.2550 رشد معتدلی را حفظ کرده است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

کازوئو اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BoJ) روز سه‌شنبه اعلام کرد که آنها ادامه یا توقف اقدامات مختلف از جمله خرید ETF را در طول بررسی برنامه محرک گسترده ارزیابی خواهند کرد. به دنبال حرکت غیرقطعی روز دوشنبه، USD/JPY در ساعات معاملاتی آسیایی در روز سه شنبه اندکی کاهش یافت و در حال حاضر نزدیک به 148.50 معامله می شود.

سازمان آمار نیوزلند قرار است اطلاعات بازار کار سه ماهه چهارم را در اوایل جلسه آسیایی روز چهارشنبه منتشر کند. NZD/USD، پس از کاهش در روز دوشنبه، بالاتر رفت و بالای 0.6050 تثبیت شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا دیورز شاهد کاهش قابل توجهی بود که تحت تأثیر بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده و افزایش شاخص دلار بود. اکنون XAU/USD در حدود 2025 دلار در محدوده قرمز معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید