اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – دلار آمریکا پس از مصاحبه پاول رشد کرد و امروز منتظر گزارش PMI است

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 16 بهمن در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) در ابتدای هفته همچنان در برابر سایر ارزها مقاومت نشان می دهد به رشد چشمگیر روز جمعه میچسبد. این ارز به دلیل تشدید تنش های ژئوپلیتیکی و اظهارات تندروانه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو (Fed) و با استفاده از احساسات منفی بازار حمایت می شود. سرمایه گذاران اکنون تمرکز خود را به گزارش آتی PMI خدمات ISM تغییر داده اند.

شاخص دلار امریکا DXY

در روز جمعه، شاخص دلار (DXY) پس از انتشار گزارش ماهانه اداره آمار کار، که نشان داد حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ژانویه 353,000 افزایش یافت، نزدیک به 1٪ افزایش یافت. پاول در طی یک مصاحبه تلویزیونی در روز یکشنبه با 60 دقیقه CBS نیوز اشاره کرد که نشست سیاست گذاری در ماه مارس ممکن است برای بررسی با اطمینان کاهش نرخ بهره خیلی زود باشد. وی همچنین بر احتمال حرکت زودتر در صورت مشاهده نشانه هایی از ضعف در بازار کار یا کاهش قانع کننده تورم تاکید کرد.

در نتیجه، DXY به بالاترین سطح خود از اوایل دسامبر رسید و در ساعات اولیه معاملات آسیا از 104.00 فراتر رفت و پیش از یک عقب نشینی جزئی در سشن اروپا. ترکیب داده های قوی اقتصادی و اظهارات پاول موقعیت دلار را در بازارهای ارز تقویت کرده است.

تنش‌های ژئوپلیتیکی در ابتدای هفته ادامه دارد و به دلیل گزارش‌هایی مبنی بر انجام حملات هوایی آمریکا و بریتانیا به گروه شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ایران در یمن شدت گرفته است. این حملات حداقل 30 نقطه را هدف قرار داد. حوثی های یمن متعهد شده اند که عملیات نظامی خود را در تلافی آن گسترش دهند. این باعث ایجاد احساسات ریسک گریز در بازار شده است که منجر به کاهش 0.25 درصدی در معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در اوایل روز دوشنبه شد.

یورو به دلار EUR/USD

جفت یورو/دلار در روز جمعه کاهش شدیدی را تجربه کرد و سومین هفته متوالی خود را در محدوده منفی بسته و در حال حاضر زیر 1.0800 معامله می شود. تمرکز یورو بر اصلاح خدمات ژانویه و PMI ترکیبی برای آلمان و منطقه یورو از HCOB باقی می ماند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD پس از افت 0.9 درصدی در روز جمعه به نزول خود به سمت 1.2600 ادامه می دهد. Huw Pill، اقتصاددان ارشد بانک انگلستان، قرار است در ساعت 21:00 به وقت ایران امروز برای پرسش و پاسخ آنلاین برگزار کند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در جلسه آسیایی رشد کرد و به نزدیک به 149.00 رسید که بالاترین سطح از اواخر نوامبر است. با این حال، به دلیل بهره مندی ین ژاپن از تمایلات ریسک گریز غالب بر بازار، جفت به زیر 148.50 رسید.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در روز جمعه شاهد کاهش قابل توجهی در سود هفتگی خود بود که تحت تأثیر بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بود که به دنبال داده های قوی بازار کار ایالات متحده به بالای 4 درصد افزایش یافت. با بازدهی 10 ساله مثبت باقی مانده در اوایل دوشنبه، XAU/USD در حدود 2030 دلار در قرمز معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس