بازار فارکس امروز | دوشنبه 30 مرداد

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز دوشنبه 30 مرداد در بازار فارکس بدانید:

بازارها هفته جدید را در آرامی آغاز کردند و جفت ارزهای اصلی نزدیک به سطوح پایانی روز جمعه معامله شدند. امروز Bundesbank آلمان گزارش ماهانه خود را منتشر خواهد کرد و تقویم اقتصادی ایالات متحده شاخص فعالیت ملی بانک فدرال رزرو شیکاگو را برای ماه ژوئیه در اواخر روز منتشر خواهد کرد. انتشار داده‌های پرتأثیر و سخنرانی‌های بانک‌های مرکزی در سمپوزیوم سالانه جکسون هول احتمالاً نوسانات را در نیمه دوم هفته افزایش خواهد داد.

بانک مرکزی چین، بانک خلق چین (PBoC)، در نشست آسیایی اعلام کرد که نرخ اولیه وام یک ساله (LPR) را از 3.55 درصد قبل به 3.45 درصد کاهش داد، در حالی که LPR های پنج ساله را بدون تغییر در 4.20 درصد نگه داشت. بازارها انتظار داشتند که هر دو نرخ 15 واحد پایه کاهش یابد. شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ در روز پس از تصمیمات نرخ بهره نزدیک به 2 درصد کاهش یافت و شاخص ترکیبی شانگهای 1 درصد از دست داد. در بیانیه ای که در آخر هفته منتشر شد، PBoC به نقل از رویترز گفت: “چین حمایت مالی را برای حل مشکلات بدهی دولت محلی هماهنگ خواهد کرد.”

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا (DXY) هفته گذشته برای پنجمین هفته متوالی افزایش یافت. اوایل دوشنبه، DXY در حدود 103.50 ثابت می ماند. در این میان، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده نزدیک به 4.3 درصد باقی می ماند و معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در روز ثابت می ماند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

AUD/USD نزدیک به 0.6400 معامله می شود و NZD/USD ضررهای هفته قبل را نزدیک به 0.5900 در صبح اروپا تثبیت می کند.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز جمعه زیان های کوچکی را ثبت کرد و اولین بسته هفتگی خود را زیر 1.0900 از اوایل جولای به ثبت رساند. برای شروع هفته جدید، این جفت در محدوده محدود بالای 1.0850 نوسان می کند.

پوند به دلار GBP/USD

علیرغم افزایش ارزش دلار آمریکا، GBP/USD هفته گذشته در محدوده مثبت بسته شد زیرا پوند استرلینگ از بازار کار و داده های تورم سود می برد. این جفت نسبتاً آرام می ماند و در اوایل جلسه اروپا در روز دوشنبه به زیر 1.2750 معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در نیمه دوم هفته گذشته به شدت کاهش یافت اما در روز جمعه به حمایت نزدیک به 145.00 رسید. این جفت آخرین بار در روز نزدیک به 145.50 با اندکی افزایش معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

تحت فشار افزایش بازدهی ایالات متحده، قیمت طلا برای اولین بار در پنج ماه گذشته به زیر 1900 دلار رسید. XAU/USD در روز دوشنبه در کانالی فشرده در حدود 1890 دلار معامله می شود.

بیت کوین - BTC/USD

فروش بیت کوین در آخر هفته متوقف شد اما BTC/USD بیش از 10 درصد به صورت هفتگی قبل از ورود به مرحله ادغام نزدیک به 26000 دلار از دست داد. پس از بهبودی متوسط ​​دو روزه، اتریوم دوباره تحت فشار نزولی قرار گرفت و آخرین بار در روز زیر 1700 دلار نزدیک به 1 درصد از دست داد.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید