اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – گزارش‌ها حاکی از آن است که گزارش مشاغل ایالات متحده نوسانات را در آستانه آخر هفته افزایش می دهد

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 13 بهمن در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) در روز پنجشنبه با فشار فروش قابل توجهی مواجه شد، به طوری که شاخص دلار آمریکا نزدیک به 0.5 درصد کاهش یافت که عمدتاً ناشی از کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا در طول جلسه آمریکا بود. شرایط بازار در اوایل روز جمعه نسبتا آرام باقی مانده است زیرا توجه به گزارش مشاغل مورد انتظار ژانویه ایالات متحده معطوف شده که شامل ارقام کلیدی مانند حقوق و دستمزد غیرکشاورزی و تورم دستمزدها است. علاوه بر این، دانشگاه میشیگان قرار است بازبینی شاخص احساسات مصرف کننده ژانویه را منتشر کند و اداره سرشماری اطلاعات سفارشات کارخانه را برای ماه دسامبر منتشر خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

داده های ضعیف مربوط به اشتغال در روز پنجشنبه به کاهش بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا کمک کرد و به پایین ترین سطح خود از اواخر دسامبر رسید و به زیر 3.9 درصد رسید. ادعای بیکاری اولیه هفتگی از انتظارات بازار برای هفته منتهی به 27 ژانویه فراتر رفت، در حالی که شاخص اشتغال نظرسنجی PMI تولید ISM از 47.5 در دسامبر به 47.1 در ژانویه کاهش یافت.

با نگاهی به آینده، پیش‌بینی حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ایالات متحده افزایش 180000 شغل در ژانویه را پیش‌بینی می‌کند. پیش بینی می شود نرخ بیکاری تا 3.8 درصد افزایش یابد و میانگین درآمد ساعتی 0.3 درصد به صورت ماهانه افزایش یابد. نتیجه این ارقام احتمالاً تأثیر قابل توجهی بر احساسات بازار و مسیر حرکت دلار آمریکا خواهد داشت.

پوند به دلار GBP/USD

بانک انگلستان (BoE) نرخ بانکی را در 5.25 درصد ثابت نگه داشت و انتظارات را برآورده کرد و پیش بینی تورم خود را برای سال 2024 کاهش داد. در طول کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، اندرو بیلی، فرماندار BoE از ارائه بینش در مورد زمان بندی احتمالی یک محور سیاست خودداری کرد. در حالی که پاسخ اولیه باعث افت پوند/دلار آمریکا شد، این جفت ارز بعداً از کاهش مجدد دلار سود برد و روز پنجشنبه را به طور مثبت بالای 1.2700 به پایان رساند. از اوایل جمعه، این جفت در محدوده باریکی در حدود 1.2750 معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز پنجشنبه برای دومین روز متوالی ضرر را تجربه کرد و این جفت ارز در حدود 146.50 در صبح روز جمعه اروپا ثابت می مانده است.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD پس از رسیدن به پایین ترین حد خود در نزدیک به هفت هفته در 1.0780، مسیر خود را معکوس کرد و به بالای 1.0850 رسید. این جفت به سیر صعودی خود به سمت 1.0900 در اوایل جلسه اروپا ادامه می دهد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در اواخر روز پنجشنبه حرکت صعودی را نشان داد و به بالاترین سطح خود از اوایل ژانویه در بیش از 2060 دلار رسید. از آنجایی که معامله گران منتظر گزارش مشاغل ایالات متحده هستند 0،XAU/USD در حال حاضر در مرحله تثبیت قیمت درست زیر 2060 دلار قرار گرفته است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس