بررسی بازار فارکس امروز – چشم بازار فارکس به اعلامیه سیاست فدرال رزرو است

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 11 بهمن ماه در بازار فارکس بدانید:

به دنبال نوسانات اولیه بازار در این هفته، دلار آمریکا (USD) در برابر سایر ارزها در روز چهارشنبه قوی باقی ماند. فدرال رزرو (Fed) قرار است پس از پایان جلسه ژانویه تصمیمات سیاستی خود را اعلام کند و جروم پاول، رئیس، دیدگاه‌هایی درباره چشم‌انداز سیاست‌ها بعداً در روز ارائه خواهد کرد. علاوه بر این، تقویم اقتصادی ایالات متحده شامل انتشار داده های تغییر اشتغال ADP برای ژانویه است.

شاخص دلار امریکا DXY

دلار در جلسه روز سه شنبه آمریکا در بحبوحه احساسات محتاطانه بازار تقاضا پیدا کرد، اما با عقب نشینی بازدهی، رشد آن محدود شد. علیرغم بسته شدن تقریباً بدون تغییر در روز گذشته، شاخص دلار (DXY) اوایل روز چهارشنبه شتاب گرفت و در حال حاضر در محدوده مثبت بالای 103.50 باقی مانده است. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بالای 4 درصد باقی می ماند که در اوایل هفته بیش از 2 درصد کاهش داشت. معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده از 0.1٪ تا 0.8٪ کاهش نشان می دهد.

انتظار می‌رود که فدرال رزرو نرخ بهره را در سطح 5.25%-5.5% حفظ کند و سرمایه‌گذاران مشتاقانه منتظر سیگنال‌هایی درباره تغییرات احتمالی سیاست در بیانیه و کنفرانس مطبوعاتی پاول هستند. بر اساس گزارش CME FedWatch Tool، بازار در حال حاضر 43 درصد احتمال کاهش 25 امتیازی نرخ در ماه مارس را دارد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در استرالیا، شاخص قیمت مصرف کننده در سه ماهه چهارم 0.6% افزایش یافت که کمتر از 0.8% مورد انتظار بود و باعث شد AUD/USD بیش از 0.5% کاهش یابد و به حدود 0.6560 برسد.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار در روز سه‌شنبه افزایش‌های ملایمی را تجربه کرد، اما در روز چهارشنبه با فشار فروش مجدد مواجه شد و آن را به سمت 1.0800 سوق داد. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، بر لزوم ادامه روند کاهش تورم قبل از بررسی کاهش نرخ بهره تاکید کرد. آلمان در ماه دسامبر 1.6 درصد کاهش در خرده‌فروشی را گزارش کرد که افزایش 0.7 درصدی مورد انتظار را از دست داد. داده های اولیه تورم ماه ژانویه توسط Destatis آلمان در اواخر جلسه منتشر خواهد شد.

USD/CAD که برای چهارمین روز متوالی در روز سه شنبه منفی بسته شد، اوایل روز چهارشنبه حمایت نزدیک به 1.3400 را یافت. Statistics Canada قرار است داده های تولید ناخالص داخلی ماهانه ماه نوامبر را منتشر کند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY که پس از کاهش شدید روز دوشنبه بهبود یافته بود، در روز سه‌شنبه افزایش جزئی داشت و در اوایل چهارشنبه به صعود خود به سمت 148.00 ادامه داد. شاخص اعتماد مصرف کننده ژاپن از 37.2 در دسامبر به 38 در ژانویه افزایش یافت.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD روز سه شنبه به پایین ترین حد دو هفته اخیر به زیر 1.2650 رسید، اما توانست ضرر را کاهش دهد و نزدیک به 1.2700 بسته شود. با وجود این، این جفت ارز در اوایل روز چهارشنبه به سمت 1.2670 کاهش یافت.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در بحبوحه کاهش بازدهی آمریکا در روز سه شنبه به 2050 دلار نزدیک شد اما نتوانست حرکت صعودی خود را حفظ کند. XAU/USD در صبح اروپا در محدوده باریک بالای 2030 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید