اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – گزارش رشد منطقه یورو و داده های سطح متوسط ایالات متحده

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز سه شنبه 10 بهمن ماه در بازار فارکس بدانید:

اوایل روز سه‌شنبه، بازارها در واکنش به تحولات پیرامون بحران املاک چین و تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی، رویکردی محتاطانه از خود نشان می دهند. سرمایه گذاران از نزدیک ارقام رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه چهارم آلمان و منطقه یورو را زیر نظر دارند. بعداً امروز، داده های شاخص اعتماد مصرف کننده ایالات متحده برای ژانویه توسط هیئت کنفرانس و گزارش JOLTS Job Openings در ماه دسامبر توسط اداره آمار کار منتشر خواهد شد.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا که روز دوشنبه به 104.00 رسید، در اواخر جلسه آمریکا با تغییر مواجه شد. عملکرد قوی سهام‌های فناوری که منجر به افزایش بیش از 1 درصدی نزدک کامپوزیت شد، حفظ قدرت دلار را برای دلار آمریکا چالش برانگیز کرد. همزمان، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به زیر 4.1 درصد کاهش یافت و بر دلار آمریکا فشار وارد کرد.

در اوایل روز سه‌شنبه، پس از گزارش‌هایی مبنی بر صدور حکم انحلال گروه Evergrande توسط دادگاه عالی هنگ‌کنگ، در اوایل روز سه‌شنبه، شاخص‌های اصلی سهام در آسیا فشار نزولی قابل توجهی را تجربه کردند. در حال حاضر، شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ 2 درصد در روز کاهش یافته است و شانگهای کامپوزیت بیش از 0.5 درصد از دست داده است.

علاوه بر این، سی ان ان گزارش داد که واکنش جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به حمله مرگبار روز یکشنبه به یک پایگاه نظامی آمریکا، قوی تر از اقدامات تلافی جویانه قبلی است. انتظار می رود بایدن مجوز اقدام نظامی را صادر کند، اما نگرانی های فزاینده ای در میان کارشناسان درباره تعمیق درگیری در منطقه وجود دارد. در جلسه روز سه شنبه اروپا، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در روز با اندکی کاهش روبرو شد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD روز دوشنبه به زیر 1.0800 سقوط کرد که پایین ترین سطح خود را در بیش از یک ماه گذشته ثبت کرد، اما موفق شد اصلاح فنی را انجام دهد. اوایل روز سه شنبه، این جفت در بالای 1.0800 ثابت نگه داشته است. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که انتظار می‌رود اقتصاد آلمان با نرخ سالانه 0.2 درصد در سه ماهه چهارم منقبض شود و اقتصاد منطقه یورو در همین دوره دچار رکود شود.

پوند به دلار GBP/USD

پوند/دلار در روز دوشنبه افت اندکی را تجربه کرد، اما توانست ضررهای خود را محدود کند و جفت ارز را در حدود 1.2700 در روز سه‌شنبه حرکت کند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن روز سه شنبه اعلام کرد که تلاش هایی برای افزایش درآمد خانوارها انجام خواهد شد و تاکید کرد که افزایش دستمزدها یک موضوع مبرم برای دولت او است. USD/JPY در روز دوشنبه در محدوده منفی بسته شد و اوایل روز سه شنبه به زیر 147.50 سقوط کرد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

داده های استرالیا حاکی از کاهش 2.7 درصدی ماهانه خرده فروشی در ماه دسامبر، پس از افزایش 2 درصدی در نوامبر است. با وجود این داده های ناامیدکننده، AUD/USD در جلسه آسیایی بالاتر رفت و آخرین بار بالای 0.6600 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا روز دوشنبه تاثیر مثبتی را از کاهش بازدهی آمریکا و تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی تجربه کرد و روزانه بیش از 0.5 درصد افزایش یافت. اوایل روز سه‌شنبه، XAU/USD کمی بالای 2030 دلار ثابت نگه داشته است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس