بررسی بازار فارکس امروز – انعطاف پذیری دلار در برابر همتایان اصلی

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 6 بهمن ماه در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

اوایل روز جمعه، دلار آمریکا (USD) انعطاف پذیری خود را در برابر همتایان اصلی خود نشان داد و از احساسات حاکم بر ریسک گریزی سود می برد. تقویم اقتصادی اروپا داده‌های وام‌های خصوصی برای ماه دسامبر را برجسته می‌کند. در اواخر روز، دفتر تحلیل اقتصادی ایالات متحده (BEA) قرار است داده‌های کلیدی، از جمله شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) را به همراه ارقام مخارج شخصی و درآمد شخصی برای ماه دسامبر منتشر کند.

یورو به دلار EUR/USD

روز پنجشنبه، بانک مرکزی اروپا (ECB) نرخ های کلیدی خود را مطابق با انتظارات در جلسه سیاست ژانویه حفظ کرد. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، از گمانه زنی در مورد زمان بندی احتمالی تغییر سیاست اجتناب کرد و تاکید کرد که بحث کاهش نرخ بهره زودرس خواهد بود. در نتیجه، جفت EUR/USD در روز پنجشنبه در محدوده منفی بسته شد و در اوایل روز جمعه به روند نزولی خود ادامه داد و در زمان نگارش این گزارش زیر سطح 1.0850 معامله شد.

روز پنجشنبه، دفتر تحلیل اقتصادی (BEA) از رشد قوی در تولید ناخالص داخلی (GDP) خبر داد که به نرخ سالانه 3.3 درصد در سه ماهه چهارم رسید که با حاشیه قابل توجهی از انتظارات بازار 2 درصد فراتر رفت. سایر داده‌های ایالات متحده حاکی از افزایش ادعاهای اولیه بیکاری هفتگی از 189000 در هفته گذشته به 214000 نفر است، در حالی که سفارشات کالاهای بادوام در دسامبر بدون تغییر باقی مانده است. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در اوایل روز جمعه به راحتی بالای 4 درصد باقی ماند و شاخص دلار آمریکا موضع مثبت بالای 103.50 را حفظ کرد. مطابق با فضای بازار ریسک گریز، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده با زیان هایی بین 0.4 تا 0.8 درصد در صبح اروپا مواجه شد.

پوند به دلار GBP/USD

پوند/دلار پوند در روز پنج‌شنبه زیان نهایی را ثبت کرد و در اوایل روز جمعه نزول خود را افزایش داد، اگرچه در سطح 1.2700 تثبیت شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در ژاپن، داده‌ها نشان می‌دهد که شاخص قیمت مصرف‌کننده توکیو (CPI) 1.6 درصد به صورت سالانه در ژانویه افزایش یافته است که از 2.4 درصد در دسامبر کاهش یافته است. بانک ژاپن، همانطور که در صورتجلسه سیاستگذاری مشخص شده است، بر لزوم حفظ صبورانه یک سیاست تطبیقی تاکید کرد. USD/JPY در اوایل روز جمعه، اندکی افزایش یافت و کمی زیر 148.00 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا روز جمعه با افزایش اندکی روبرو شد و از کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا سود برد. با این حال، XAU/USD برای ایجاد یک جهت روشن در صبح اروپا تلاش کرد و در حدود 2020 دلار حرکت کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید