بررسی بازار فارکس امروز – تصمیمات سیاست بانک مرکزی اروپا و داده های تولید ناخالص داخلی ایالات متحده

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 5 بهمن ماه در بازار فارکس بدانید:

پس از چهارشنبه پرنوسان ناشی از انتشار داده های PMI، بازارها در اوایل پنجشنبه آرام تر به نظر می رسند و توجه به اعلامیه های سیاست بانک مرکزی اروپا (ECB) معطوف شده است. تقویم اقتصادی ایالات متحده تخمین اول رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه چهارم، سفارشات کالاهای بادوام در ماه دسامبر و داده های هفتگی اولیه مطالبات بیکاری را برجسته می کند.

شاخص دلار امریکا DXY

دلار آمریکا (USD) در ابتدا در نیمه اول چهارشنبه تحت تأثیر احساسات ریسک غالب در برابر سایر ارزها تضعیف شد. با این حال، این ارز بعداً در جلسه آمریکا شاهد حمایت هایی بود، به ویژه پس از اینکه داده های مثبت PMI نشان داد که فعالیت اقتصادی قوی تر از حد انتظار در بخش خصوصی در اوایل ژانویه بود. از صبح روز پنجشنبه اروپا، شاخص دلار (DXY) بالای 103.00 در نوسان است، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بالای 4٪ باقی مانده است. معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده با سیگنال های متفاوتی در حال معامله است. پیش بینی رشد تولید ناخالص داخلی واقعی ایالات متحده در سه ماهه چهارم حدود 2 درصد است که نسبت به رشد 4.9 درصدی ثبت شده در سه ماهه سوم کاهش یافته است.

USD/CAD افزایش خوبی را تجربه کرد و در بالاترین سطح خود از اواسط دسامبر به بالای 1.3500 در روز چهارشنبه بسته شد. بانک کانادا (BoC) نرخ بهره را همان طور که پیش بینی می شد روی 5 درصد نگه داشت و بحث بین سیاستگذاران قبل از در نظر گرفتن کاهش نرخ به مدت زمان تغییر کرد. پس از رالی، USD/CAD در روز پنجشنبه بالای 1.3500 تثبیت شد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD از ضعف گسترده دلار در روز چهارشنبه سود برد، اما برای حفظ بالای 1.0900 تقلای زیادی کرد. انتظار می‌رود بانک مرکزی اروپا (ECB) نرخ‌های کلیدی را بدون تغییر نگه دارد و کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا طی یک کنفرانس مطبوعاتی بینش‌هایی را ارائه کرد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD پس از داده های مثبت PMI انگلستان در روز چهارشنبه به بالاترین سطح دو هفته ای بالای 1.2770 رسید، اما در جلسه آمریکا اصلاح شد و بالای 1.2700 تثبیت شد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

بانک مرکزی استرالیا (RBA) اعلام کرد که شرکت‌ها پیش‌بینی می‌کنند که رشد قیمت در شش ماه آینده تعدیل شود، اما به طور متوسط بالاتر از هدف تورم بانک باقی بماند. AUD/USD کمترین پاسخ را نشان داد و زیر 0.6600 معامله شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز چهارشنبه به طور قابل توجهی کاهش یافت و بیش از 0.5% از دست داد، اما در معاملات آسیایی کمی بهبود یافت و به بالای 147.50 رسید.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا پس از رسیدن به 2040 دلار، روز چهارشنبه با افزایش بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بر اساس داده های قوی PMI ایالات متحده، رشد خود را معکوس کرد و در محدوده منفی بسته شد. در روز پنجشنبه، XAU/USD بی سر و صدا زیر 2020 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید