اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – دلار آمریکا کاهش یافت، بانک مرکزی ژاپن وضعیت موجود را حفظ کرد

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز سه شنبه 23 بهمن در بازار فارکس بدانید:

شاخص دلار امریکا DXY

دلار آمریکا (USD) اوایل روز سه‌شنبه با کمبود تقاضا مواجه شد و شاخص دلار آمریکا در ساعات معاملاتی اروپا به زیر 103.00 سقوط کرد. اواخر امروز، کمیسیون اروپا شاخص اولیه اعتماد مصرف کننده را برای ژانویه منتشر خواهد کرد. در تقویم اقتصادی ایالات متحده، شاخص تولید ریچموند فدرال رزرو برای ژانویه برنامه ریزی شده است و حراج 2 ساله اوراق خزانه داری ایالات متحده قرار است در جلسه آمریکا برگزار شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

پس از جلسه سیاست ژانویه، بانک ژاپن (BoJ) با حفظ تنظیمات سیاست بدون تغییر به انتظارات پایبند بود. نرخ بهره و هدف بازدهی اوراق قرضه 10 ساله دولت ژاپن به ترتیب در 10- و 0 درصد باقی می ماند. BoJ استراتژی کنترل منحنی بازده (YCC) را با اجازه دادن به بازده اوراق قرضه دولتی 10 ساله در حدود 1.0 درصد در نوسان نگه می دارد.

در جریان کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست، کازوئو اوئدا، فرماندار BoJ بر آمادگی برای اجرای اقدامات تسهیل‌کننده اضافی در صورت لزوم تاکید کرد. Ueda اذعان کرد که اقتصاد همانطور که توسط پیش‌بینی‌های BoJ پیش‌بینی شده است در حال پیشرفت است و اشاره کرد که زمانی که هدف قیمت در دسترس باشد، ممکن است تجدیدنظر در حفظ نرخ‌های منفی رخ دهد. در نتیجه، USD/JPY فشار نزولی را تجربه کرد، کمی بالاتر از 147.00 معامله شد و زیان روزانه بیش از 0.5٪ را ثبت کرد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

NZD/USD حرکت صعودی را نشان داد و از سطح 0.6100 در روز سه شنبه گذشت. در ساعات اولیه معاملات آسیایی، اداره آمار نیوزلند قرار است شاخص قیمت مصرف کننده را برای سه ماهه چهارم منتشر کند.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز دوشنبه زیان اندکی را تجربه کرد، اما اوایل روز سه شنبه مجدداً رشد کرد و به طور مثبت بالای 1.0900 در زمان انتشار این گزارش معامله شد.

پوند به دلار GBP/USD

پس از یک دوره بلاتکلیفی در روز دوشنبه، GBP/USD مسیر خود را معکوس کرد و به سمت بالا حرکت کرد و در صبح روز سه شنبه اروپا به 1.2750 رسید. داده‌های بریتانیا نشان می‌دهد که استقراض خالص بخش عمومی در دسامبر 6.8 میلیارد پوند بود که نسبت به نوامبر 12.7 میلیارد پوند کاهش داشت.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا که در روز دوشنبه در محدوده باریکی کمی بالای 2020 دلار نوسان داشت، روز خود را با کاهش نهایی به پایان رساند. با این حال، XAU/USD دوباره شتاب صعودی را به دست آورد و به بالای 2030 دلار صعود کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس