بررسی بازار فارکس امروز – بازار آرام و تقویم اقتصادی فاقد رویدادهای تاثیرگذار

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز دوشنبه 2 بهمن ماه در بازار فارکس بدانید:

در اوایل روز دوشنبه، جفت ارزهای اصلی در محدوده های آشنا معامله می شوند زیرا سرمایه گذاران موضع محتاطانه ای را پیش از رویدادهای مهم اقتصادی کلان برنامه ریزی شده برای این هفته اتخاذ می کنند. تقویم اقتصادی فاقد انتشار داده های تاثیرگذار است که به بازار نسبتاً آرام کمک می کند.

بانک آلمانی Bundesbank قرار است گزارش ماهانه خود را در ساعات معاملاتی اروپا منتشر کند و بینشی از وضعیت اقتصادی ارائه دهد. علاوه بر این، انتظار می رود بانک ژاپن (BoJ) تصمیمات سیاست پولی خود را در نشست آسیایی روز سه شنبه اعلام کند و توجه فعالان بازار را به خود جلب کند.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص دلار آمریکا نوسانات جزئی را در کانال فشرده بالای سطح 103.00 تجربه می کند. دلار در هفته گذشته نزدیک به 1 درصد افزایش یافته بود. به طور همزمان، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بالای 4 درصد باقی می ماند. در بازار سهام، با آغاز هفته جدید، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده نسبتاً بالاتر است. به طور کلی، فعالان بازار مواضع هوشیارانه خود را حفظ می کنند و تحولات را در واکنش به گزارش های اقتصادی آتی و تصمیمات بانک مرکزی پیش بینی می کنند.

یورو به دلار EUR/USD

هفته گذشته EUR/USD به دلیل قدرت کلی دلار آمریکا با فشار نزولی مواجه شد و در محدوده منفی بسته شد. لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) هنگام سخنرانی در مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در داووس، از اظهار نظر در مورد چشم انداز کوتاه مدت سیاست پولی خودداری کرد اما تاکید کرد که تورم در منطقه یورو و در سطح جهان در حال کاهش است. از اوایل دوشنبه، این جفت در حدود 1.0900 ثابت نگه داشته است.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز جمعه به بالاترین سطح خود از اواخر نوامبر در 148.80 رسید، اما روند صعودی خود را کاهش داد تا روز را کمی بالاتر از 148.00 به پایان برساند. این جفت در حال حاضر در یک کانال باریک نزدیک به سطح بسته شدن هفتگی حرکت می کند. تحلیلگران Commerzbank نشان می‌دهند که تأثیر احتمالی رویداد بانک مرکزی ژاپن (BoJ) بر این جفت می‌تواند منجر به افزایش جزئی بیشتر شود، در صورتی که BoJ تمایلی به تغییر مسیر انبساطی خود نشان ندهد.

پوند به دلار GBP/USD

پس از تجربه زیان های نهایی در هفته قبل، به نظر می رسد GBP/USD در فاز تثبیت حدود 1.2700 در روز دوشنبه باشد. گزارشات آتی خدمات و تولید PMI از بریتانیا در روز چهارشنبه از نزدیک مشاهده خواهد شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا علیرغم بهبودی در روزهای پنجشنبه و جمعه، در هفته گذشته نزدیک به 1 درصد کاهش یافت. XAU/USD در اوایل روز دوشنبه با کاهش 0.5 درصدی در روز، در حدود 2020 دلار معامله می شود.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

AUD/USD برای سومین هفته متوالی زیان را ثبت کرد و در باند تنگ زیر 0.6600 در روز دوشنبه در جلسه آسیایی معامله شد. داده های شرایط تجاری و اعتماد تجاری برای ماه دسامبر از بانک ملی استرالیا در روز سه شنبه انتظار می رود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید