بررسی بازار فارکس امروز – دوشنبه 18 دی

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز – دوشنبه 18 دی ماه در بازار فارکس بدانید:

سرمایه گذاران با احتیاط به آغاز هفته جدید نزدیک شده اند و موضع ثابتی را که در شاخص دلار آمریکا (DXY) منعکس می شود، حفظ کرده اند، که پس از پایان یک زنجیره باخت سه هفته ای، نزدیک به 102.50 است. در همین حال، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در محدوده منفی است. در تقویم اقتصادی اروپا برای دوشنبه، داده‌های خرده‌فروشی در ماه نوامبر همراه با ارقام احساسات مصرف‌کننده و کسب‌وکار برای دسامبر درج خواهد شد.

شاخص دلار امریکا DXY

دلار در روز جمعه قدرت خود را نشان داد و در ابتدا به داده های شغلی دسامبر پاسخ مثبت داد. با این حال، جزئیات زیربنایی گزارش چالش هایی را برای ارز ایجاد کرد تا حرکت صعودی خود را در هفته جدید حفظ کند. حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) افزایش چشمگیر 216,000 را ثبت کرد که به طور قابل توجهی فراتر از انتظار بازار از 170,000 بود و نرخ بیکاری در 3.7٪ ثابت ماند. با وجود این شاخص‌های مثبت، اداره آمار کار ایالات متحده بازنگری نزولی در گزارش های NFP برای ماه‌های نوامبر و اکتبر اعلام کرد و نرخ مشارکت نیروی کار از 62.8 درصد در دسامبر به 62.5 درصد کاهش یافت. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به دنبال داده های بازار کار بالای 4 درصد تثبیت شد که به افزایش 1 درصدی شاخص دلار در طول هفته قبل کمک کرد.

با آغاز هفته جدید، با افزایش نگرانی ها در مورد بحران بخش املاک، پس از آن که مدیر سرمایه چینی Zhongzhi Enterprise Group در روز جمعه درخواست انحلال ورشکستگی داد، شاخص های اصلی سهام آسیا با فشار نزولی مواجه شدند. این خبر باعث کاهش بیش از 2 درصدی شاخص هانگ سنگ هنگ کنگ و کاهش 1 درصدی در شانگهای کامپوزیت در روز دوشنبه شد.

یورو به دلار EUR/USD

در بازار فارکس، پس از تجربه نوسانات قابل توجه در ساعات معاملاتی آمریکا در روز جمعه، جفت EUR/USD نزدیک به 1.0950 تثبیت شد و زیان اندکی را برای هفته ثبت کرد. این جفت در اوایل روز دوشنبه نسبتا آرام باقی ماندند و در حدود سطوح بسته شدن هفتگی در نوسان بودند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD هفته گذشته را با کمترین تغییرات بسته و در ساعات اولیه روز دوشنبه وارد مرحله تثبیت کمی بالاتر از 1.2700 شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز جمعه به بالاترین حد چند هفته‌ای 146.00 رسید، اما در ساعات معاملاتی آمریکا به افزایش روزانه خود بازگشت. در اوایل روز دوشنبه، این جفت ارز در سطح عقب ماند و در محدوده منفی زیر 144.50 معامله شد. داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) توکیو برای ماه دسامبر در جلسه آسیایی روز سه شنبه پیش بینی می شود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا ابتدا به زیر 2030 دلار سقوط کرد زیرا بازدهی ایالات متحده در واکنش به گزارش مشاغل ایالات متحده در روز جمعه افزایش یافت. با این حال، XAU/USD دوباره قدرت خود را به دست آورد و هفته را نزدیک به 2050 دلار بسته است. با وجود این بهبود، این جفت ارز در اوایل روز دوشنبه با فشار نزولی مواجه شد و زیر 2040 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید