اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – چهارشنبه 20 دی

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 20 دی ماه در بازار فارکس بدانید:

روز سه‌شنبه، دلار آمریکا (USD) در برابر سایر ارزها قدرت نشان داد که نشان‌دهنده احساس محتاطانه بازار در انتظار انتشار آمار تورمی در روز پنجشنبه است. از اوایل چهارشنبه، به نظر می رسد جفت ارزهای اصلی ثبات نسبی داشته باشند. مسیر ارزها در بازار فارکس ممکن است تحت تأثیر اظهارات بانک مرکزی و نتایج حراج 10 ساله اسکناس خزانه داری ایالات متحده باشد که قرار است بعداً در روز انجام شود. سرمایه گذاران به شدت این رویدادها را برای تأثیرات احتمالی بر ارزش گذاری ارز مشاهده خواهند کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

در روز سه‌شنبه، شاخص‌های اولیه وال استریت با افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه که سرمایه‌گذاران را بر آن داشت تا از دارایی‌های پرریسک‌تر دوری کنند، با نوت منفی شروع شدند. یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا اواخر روز سه‌شنبه به CNBC News گزارش داد که شبه‌نظامیان حوثی مهم‌ترین حمله خود را تا به امروز به کشتی‌های تجاری تجاری در دریای سرخ انجام داده‌اند. اگرچه شاخص های سهام توانستند تا پایان جلسه مقداری زیان را جبران کنند، معاملات آتی شاخص سهام آمریکا در صبح روز چهارشنبه اروپا اندکی کاهش یافت. بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده دقیقاً بالای 4 درصد ثابت می ماند و شاخص دلار آمریکا بالای 102.50 است. جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک (Fed)، که در ماه دسامبر اعلام کرد که کاهش نرخ بهره مورد بحث قرار نگرفته است، قرار است در اواخر جلسه آمریکا سخنرانی کند.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در استرالیا، اطلاعات منتشر شده در روز چهارشنبه نشان داد که شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه نوامبر به میزان 4.3 درصد به صورت سالانه افزایش یافته است که کمی کمتر از انتظار بازار 4.4 درصد و پس از افزایش 4.9 درصدی ثبت شده در اکتبر است. پس از کاهش قابل توجه، AUD/USD در طول ساعات معاملات آسیایی افزایش اندکی داشت و در حدود 0.6700 معامله شد.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD پس از گذشت مدت کوتاهی از رسیدن به قیمت 1.2750 در روز سه شنبه، با ضرر مواجه شد و در اوایل جلسه اروپا در روز چهارشنبه زیر 1.2700 معامله شد. اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، قرار است در اواخر روز شهادت دهد و به نگرانی‌ها در مورد تهدید ثبات مالی ناشی از افزایش نرخ بهره اشاره کند.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز سه شنبه کاهش یافت و زیر 1.0950 معامله شد. انتظار می رود لوئیس دی گویندوس، معاون بانک مرکزی اروپا (ECB) در ساعات معاملاتی اروپا در روز چهارشنبه سخنرانی کند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

پس از یک جلسه نوسان در روز سه شنبه، USD/JPY شتاب صعودی به دست آورد و در روز چهارشنبه به بالای 145.00 حرکت کرد. داده های ژاپن در اوایل روز نشان داد که درآمد نقدی نیروی کار تنها 0.2 درصد به صورت سالانه در ماه نوامبر افزایش یافته است، که انتظار بازار 1.5 درصد پس از افزایش 1.5 درصدی ثبت شده در اکتبر را از دست داده است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا که برای مدت کوتاهی از 2040 دلار فراتر رفت و روز را بدون تغییر بسته بود، تحت فشار نزولی ملایمی قرار دارد و اوایل چهارشنبه کمی بالاتر از 2020 دلار معامله شد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس