بررسی بازار فارکس امروز – جمعه 15 دی ماه

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 15 دی ماه در بازار فارکس بدانید:

پس از یک روز حرکت نامطمئن بازار در روز پنجشنبه، دلار آمریکا (USD) در اوایل روز جمعه شروع به تقویت در برابر همتایان اصلی خود کرد. یورواستات قرار است داده‌های شاخص هماهنگ قیمت‌های مصرف‌کننده ماه دسامبر را منتشر کند، معیار تورمی کلیدی مورد علاقه بانک مرکزی اروپا (ECB)، برای منطقه یورو. بعداً در روز، تقویم اقتصادی ایالات متحده گزارش مشاغل دسامبر را شامل ارقام حقوق و دستمزد غیرکشاورزی و تورم دستمزد، همراه با PMI خدمات ISM ارائه خواهد کرد.

شاخص دلار امریکا DXY

داده های اخیر از ایالات متحده نشان می دهد که اشتغال بخش خصوصی در ماه دسامبر 164000 نفر افزایش یافته است که از انتظار بازار برای افزایش 115000 نفری فراتر رفته است. علاوه بر این، وزارت کار گزارش داد که در هفته منتهی به 30 دسامبر، درخواست های اولین بار برای دریافت مزایای بیکاری به 202000 نفر کاهش یافته است که از 220000 در هفته قبل کاهش یافته است. به دنبال این شاخص های مثبت، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا به بالای 4 درصد رسید. در نتیجه، شاخص USD ضررهای قبلی را معکوس کرد و تقریباً بدون تغییر روز را بسته بود. از اوایل روز جمعه، بازدهی 10 ساله بالای 4 درصد ثابت باقی می ماند و شاخص دلار آمریکا به رشد متوسط بالای 102.50 رسید.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD در روز پنج شنبه افزایش های نهایی را تجربه کرد، اما در ساعات معاملات آسیایی در روز جمعه برای حفظ روند بهبود تقلا کرد. در آخرین به روز رسانی، این جفت در محدوده منفی زیر 1.0950 معامله می شد. Destatis آلمان روز جمعه گزارش داد که خرده فروشی 2.5 درصد به صورت ماهانه در نوامبر کاهش یافته است، پس از افزایش 1.1 درصدی در اکتبر. علاوه بر این، پیش‌بینی تورم سالانه HICP در منطقه یورو از 2.4 درصد در نوامبر به 3 درصد افزایش خواهد یافت.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD، پس از صعود به بالای 1.2700 در روز پنجشنبه، افزایش روزانه خود را در جلسه آمریکا دنبال کرد تا به زیر 1.2700 بسته شود. در اوایل روز جمعه، این جفت با فشار نزولی مواجه شد و به سمت سطح 1.2650 عقب نشینی کرد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در ژاپن، داده ها نشان داد که شاخص اعتماد مصرف کننده از 36.1 در ماه نوامبر به 37.2 در دسامبر بهبود یافته است. شاخص PMI خدمات بانک جیبون برای دسامبر 51.5 بود که کمی کمتر از برآورد اولیه 52 بود. USD/JPY روند صعودی خود را افزایش داد و برای اولین بار در سه هفته گذشته در روز جمعه از 145.00 گذشت.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا پس از آزمایش 2050 دلار در روز پنجشنبه با کاهش کشش مواجه شد و به منطقه 2040 دلار عقب نشینی کرد. تداوم بازدهی 10 ساله در حفظ سودهای هفتگی چالش هایی را برای XAU/USD ایجاد کرد تا اوایل روز جمعه مجدداً افزایش یابد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید