بررسی بازار فارکس امروز – شنبه 19 دی

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز سه شنبه 19 دی ماه در بازار فارکس بدانید:

پس از یک جلسه چالش برانگیز در ساعات معاملاتی روز دوشنبه آمریکا، به نظر می‌رسد دلار آمریکا در اوایل روز سه‌شنبه کمی ثبات پیدا کرده است و شاخص دلار آمریکا بالای 102.00 است. یورواستات قرار است امروز آمار نرخ بیکاری ماه نوامبر را منتشر کند. علاوه بر این، در اواخر روز، تقویم اقتصادی ایالات متحده دارای تراز تجاری کالاهای نوامبر، شاخص خوش‌بینی تجاری NFIB برای دسامبر، و شاخص خوش‌بینی اقتصادی RealClearMarkets/TIPP برای ژانویه خواهد بود. سرمایه گذاران از نزدیک این انتشارات را برای بینش در مورد شرایط و احساسات اقتصادی در منطقه یورو و ایالات متحده زیر نظر خواهند داشت.

شاخص دلار امریکا DXY

روز دوشنبه، یک تغییر مثبت در تمایلات ریسک در نیمه دوم روز منجر به از دست دادن علاقه به دلار آمریکا (USD) پس از شروع اولیه صعودی هفته شد. خوش‌بینی فزاینده در مورد اجتناب از تعطیلی دولت ایالات متحده، پس از توافق گسترده بر سر یک قرارداد مخارج 1.59 تریلیون دلاری که توسط رهبران مجلس نمایندگان و سنا اعلام شد، به جریان‌های ریسک اجازه بازگشت به بازارها را داد. علاوه بر این، نظرسنجی ماهانه بانک فدرال رزرو نیویورک نشان داد که انتظارات تورمی سالانه مصرف‌کنندگان به 3 درصد کاهش یافته است که پایین‌ترین سطح از ژانویه 2021 است و فشار بیشتری بر دلار آمریکا وارد می‌کند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در طول ساعات معاملات آسیایی، داده های ژاپن نشان داد که شاخص قیمت مصرف کننده سالانه توکیو در ماه دسامبر 2.4 درصد افزایش یافت که اندکی کمتر از افزایش 2.6 درصدی ثبت شده در نوامبر است. جفت USD/JPY پس از بسته شدن اولین روز هفته با اندکی کاهش، در اوایل روز سه شنبه به روند کاهشی خود ادامه داد و در حدود 144.00 معامله شد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در استرالیا، خرده‌فروشی در ماه نوامبر 2 درصد به صورت ماهانه افزایش یافت که از انقباض 0.2 درصدی در اکتبر بازگشت و از انتظار بازار برای رشد 1.2 درصدی فراتر رفت. با این حال، جفت AUD/USD واکنشی فوری به این ارقام نشان نداد و تا ناحیه 0.6700 عقب نشینی کرد.

یورو به دلار EUR/USD

جفت یورو/دلار در روز دوشنبه نتوانست حرکت قاطعی انجام دهد و روز را تقریباً بدون تغییر بسته و در اوایل سه‌شنبه در حوالی 1.0950 قرار گرفت.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در روز دوشنبه پس از تثبیت بالای 1.2700، رشد اندکی را ثبت کرد و این جفت ارز در صبح روز اروپا نزدیک به 1.2750 ثبات خود را حفظ کرد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا روز دوشنبه به پایین ترین حد چند هفته ای زیر 2020 دلار سقوط کرد اما بخشی از ضررهای خود را جبران کرد و نزدیک به 2030 دلار بسته شد. اوایل روز سه‌شنبه، XAU/USD اندکی بالاتر معامله شد زیرا بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری ایالات متحده کمی بالای 4 درصد باقی ماند.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید