بررسی بازار فارکس امروز – پنج شنبه 14 دی

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز پنج شنبه 14 دی در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) رشد خود را از روز سه شنبه افزایش داد و علیرغم انتشار ترکیبی از داده های اقتصاد کلان در روز چهارشنبه، موضع مثبت خود را حفظ کرد. شاخص دلار در ناحیه سبز بسته شد و اوایل روز پنجشنبه، پیش از انتشار تغییرات استخدامی ADP در دسامبر و گزارش های هفتگی اولیه ادعاهای بیکاری، دلار آمریکا نسبتا ثابت ماند. در جلسه آینده اروپا، Destatis آلمان قرار است داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را برای ماه دسامبر منتشر کند.

شاخص دلار امریکا DXY

شاخص مدیران خرید ISM ایالات متحده (PMI) به 47.4 در دسامبر بهبود یافت که از 46.7 در نوامبر افزایش یافت که نشان دهنده ادامه انقباض در فعالیت های تجاری اما با سرعت کمتر است. داده‌های اضافی از ایالات متحده نشان می‌دهد که تعداد فرصت‌های شغلی در آخرین روز کاری نوامبر کاهش جزئی داشته و به 8.79 میلیون نفر در مقایسه با 8.85 میلیون در اکتبر رسیده است. فدرال رزرو (Fed) در صورتجلسه سیاست گذاری در دسامبر اعلام کرد که برخی از شرکت کنندگان شرایطی را که ممکن است تضمین کننده حفظ نرخ بهره در سطح فعلی برای مدت طولانی تر از آنچه در ابتدا انتظار می رفت، تضمین کند.

پس از گذشت مدت کوتاهی از رسیدن به 4 درصد، بازدهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده یکسان شد و بدون تغییر در روز چهارشنبه بسته شد. از اوایل پنجشنبه، بازدهی 10 ساله در حدود 3.9٪ در نوسان است. معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده پس از تجربه زیان های قابل توجه در شاخص های اصلی وال استریت در روز گذشته، در صبح اروپا رشد ملایمی را نشان می دهد.

داده های چین در اوایل روز یک تحول مثبت را نشان داد، به طوری که شاخص PMI خدمات Caixin در دسامبر از 51.5 در نوامبر به 52.9 افزایش یافت و از انتظارات تحلیلگران 51.6 فراتر رفت.

یورو به دلار EUR/USD

جفت ارز EUR/USD برای اولین بار در بیش از دو هفته در روز چهارشنبه به زیر 1.0900 سقوط کرد، اما بعداً در جلسه آمریکا شاهد بهبودی اندک بود و در اوایل روز پنجشنبه زیر 1.0950 باقی ماند.

پوند به دلار GBP/USD

پس از کاهش قابل توجه در روز سه شنبه، GBP/USD افزایش اندکی را در روز چهارشنبه ثبت کرد و ثبات را بالای 1.2650 در صبح اروپا حفظ کرد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز چهارشنبه برای سومین روز متوالی در محدوده مثبت بسته شد و حرکت صعودی خود را در جلسه آسیایی روز پنجشنبه ادامه داد و نزدیک به 143.70 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در معاملات روز چهارشنبه آمریکا با فشار نزولی مواجه شد و به 2030 دلار کاهش یافت. با این حال، با کاهش بازده 10 ساله به زیر 4٪، XAU/USD پشتیبانی پیدا کرد. در صبح اروپا، این جفت ارز در حال افزایش اندک است و زیر 2050 دلار معامله می شود.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید