اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – جمعه 8 دی

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 8 دی در بازار فارکس بدانید:

با آغاز آخرین روز معاملاتی سال، بازارها حس آرامش را نشان می دهند و شرایط معاملات در انتظار تعطیلات آخر هفته طولانی کاهش می یابد. تقویم اقتصادی فاقد انتشار داده های سطح بالا است، که با نزدیک شدن به تعطیلات سال نو، فضای معاملاتی ضعیفی را ایجاد می کند.

شاخص دلار امریکا DXY

در روز پنجشنبه، شاخص دلار آمریکا (DXY) بازگشتی را تجربه کرد و افت قبلی را معکوس کرد و به پایین ترین حد چند ماه اخیر یعنی 100.60 رسید. ریکاوری در جلسه آمریکا رخ داد و با بسته شدن مثبت بالای 101.00 به اوج خود رسید. در میان کمبود کاتالیزورهای اساسی، رشد مجدد بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده نقش اساسی در افزایش تقاضا برای دلار داشت. داده های قابل توجه از ایالات متحده 218,000 ادعای اولیه بیکاری را برای هفته منتهی به 22 دسامبر نشان می دهد و فروش خانه های معلق بدون تغییر به صورت ماهانه در ماه نوامبر باقی مانده است.

با نگاهی به تصویر گسترده تر، دلار آمریکا آماده است تا سال را با زیان در برابر اکثر ارزهای اصلی به پایان برساند. در سال 2023، تنها ارزی که دلار از آن پیشی گرفت ین ژاپن بود که روند قابل توجهی را در بازارهای ارز نشان داد.

یورو به دلار EUR/USD

EUR/USD پس از رسیدن به حدود 1.1150 در روز پنجشنبه، عقب نشینی از بالاترین حد چند ماه اخیر خود را تجربه کرد و به زیر 1.1100 رسید. علیرغم این اصلاح، یورو (EUR) انعطاف پذیری نشان داده است و در طول سال بیش از 3 درصد در برابر دلار آمریکا (USD) افزایش داشته است.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD که به بالای 1.2800 صعود کرده بود، در اواخر روز پنج شنبه دچار یک تغییر شدید شد و به یک سری برد دو روزه پایان داد. با این حال، این جفت در طول ساعات معاملات آسیایی کمی بهبود یافت و مشاهده شد که بالای 1.2750 معامله می شود.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

از سوی دیگر USD/JPY به پایین‌ترین سطح خود در پنج ماه گذشته رسید و در روز پنجشنبه به زیر 140.50 رسید. با وجود این، این جفت توانست بخش قابل توجهی از ضررهای روزانه خود را جبران کند و به راحتی بالای 141.00 بسته شود. در صبح روز جمعه اروپا، USD/JPY با اندکی کاهش در حدود 141.20 معامله شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا (XAU/USD) با افزایش بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده در روز پنجشنبه کاهش یافت. علیرغم ثبت ضررهای روزانه برای اولین بار در نزدیک به 10 روز، طلا در بالای 2070 دلار تثبیت شد. عملکرد این فلز گرانبها تحت تأثیر پویایی بازارهای مالی گسترده تر است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس