بررسی بازار فارکس امروز – چهارشنبه 6 دی

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 6 دی در بازار فارکس بدانید:

پس از پایان هفته طولانی، دلار آمریکا (USD) روند کاهشی خود را در برابر سایر ارزها در روز سه شنبه حفظ کرد. با این حال، با بازگشت بازارهای اصلی به فعالیت کامل در روز چهارشنبه، شرایط معاملاتی با نقدینگی ضعیف مشخص می شود که منجر به حرکت قیمتی متلاطم می شود. تقویم اقتصادی ایالات متحده در نیمه دوم روز شامل انتشار درخواست های وام مسکن هفتگی MBA و شاخص تولید فدرال رزرو ریچموند است. این شاخص‌ها برای آگاهی از شرایط اقتصادی کنونی به دقت رصد خواهند شد و ممکن است بر حرکت دلار آمریکا در بازارهای ارز تأثیر بگذارند.

شاخص دلار امریکا DXY

در آخرین هفته سال 2023، شاخص دلار آمریکا پس از تجربه کاهش نزدیک به 1 درصدی در هفته قبل، به روند کاهشی خود ادامه داد. در حال حاضر در روز کم نوسان و کمی زیر 101.50 است. به طور همزمان، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده بیش از 0.5 درصد کاهش یافته است که زیر 3.9 درصد قرار دارد.

یورو به دلار EUR/USD

جفت ارز EUR/USD به بالاترین سطح خود از آگوست تا کنون رسید و روز سه شنبه نزدیک به 1.1050 رسید و اوایل روز چهارشنبه در اطراف آن سطح تثبیت شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

در طول ساعات معاملات آسیایی، بانک ژاپن (BoJ) خلاصه ای از نظرات نشست سیاست پولی دسامبر را منتشر کرد. این سند موضع سیاستگذاران در مورد حفظ سیاست پولی فوق العاده آسان را در حال حاضر تکرار کرد. USD/JPY ابتدا به شدت به سمت 143.00 در اوایل جلسه آسیایی افزایش یافت، اما مقداری حرکت صعودی را از دست داد و به بالای 142.50 رسید. سرمایه گذاران منتظر داده های ماه نوامبر تجارت خرده فروشی و تولید صنعتی ژاپن برای تاثیر بالقوه بازار در اوایل پنجشنبه هستند.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD با افزایش اندکی روبرو شد و در اوایل روز چهارشنبه بالای 1.2700 تثبیت شد. تنها داده‌های اقتصادی منتشر شده در بریتانیا در این هفته، قیمت مسکن سراسری در ماه دسامبر است که قرار است روز جمعه منتشر شود.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

اونس جهانی طلا روز سه‌شنبه از 2060 دلار عبور کرد اما برای حفظ حرکت صعودی خود با چالش‌هایی مواجه شد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

AUD/USD با توجه به ضعف مداوم دلار رشد کرد و از 0.6800 فراتر رفت و به بالاترین سطح خود از ماه جولای رسید. به طور مشابه، NZD/USD در قوی ترین سطح خود در پنج ماه گذشته معامله می شود و بالای 0.6300 قرار دارد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید