اخبار فارکسفارکس

گزارش بازار فارکس امروز – جمعه 1 دی

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز جمعه 1 دی ماه در بازار فارکس بدانید:

دلار آمریکا (USD) در روز پنجشنبه تداوم ضعف را در برابر همتایان خود تجربه کرد و شاخص دلار آمریکا به پایین‌ترین سطح خود از اوایل آگوست رسید و در جلسه آمریکا به زیر 102.00 رسید. در اوایل روز جمعه، با اتخاذ مواضع محتاطانه سرمایه‌گذاران در انتظار انتشار داده‌های شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) برای ماه نوامبر، که معیار ترجیحی فدرال رزرو (Fed) برای تورم است، دلار آمریکا تثبیت شد.

شاخص دلار امریکا DXY

پیش نمایشی از نرخ تورم مرکزی PCE ایالات متحده برای ماه نوامبر نشان می دهد که به نظر می رسد سنج قیمت ترجیحی فدرال رزرو برای کاهش دیگری آماده شده است. تجدید نظر نزولی اخیر در رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه سوم به افزایش فشار فروش بر دلار آمریکا کمک کرد. علاوه بر این، حرکت صعودی در شاخص‌های اصلی وال استریت به دنبال حرکت متوالی روز چهارشنبه، فشار نزولی بیشتری بر دلار آمریکا افزود.

از صبح روز جمعه اروپا، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در محدوده منفی و شاخص دلار در حال تثبیت زیان هفتگی خود درست زیر سطح 102.00 هستند. علاوه بر ارقام تورم PCE، تقویم اقتصادی ایالات متحده برای امروز شامل داده‌های فروش خانه جدید در ماه نوامبر و انتشار نهایی شاخص اعتماد مصرف‌کننده دانشگاه میشیگان برای ماه دسامبر است. سرمایه گذاران به دقت این انتشارات را برای بینش در مورد وضعیت اقتصاد ایالات متحده و پیامدهای بالقوه برای مسیر آینده دلار زیر نظر دارند.

پوند به دلار GBP/USD

روز جمعه، دفتر آمار ملی بریتانیا (ONS) افزایش ماهانه 1.3 درصدی در خرده فروشی در ماه نوامبر را گزارش کرد که از انتظارات بازار پیشی گرفت و تغییر مثبتی را نسبت به تغییر بدون تغییر اصلاح شده (قبلا -0.3 درصد) ثبت شده در اکتبر نشان داد. این داده ها از پیش بینی بازار 0.4 درصد بهتر عمل کرد. اطلاعات اضافی از بریتانیا حاکی از بازنگری رو به پایین رشد سالانه تولید ناخالص داخلی (GDP) برای سه ماهه سوم از 0.6 درصد به 0.3 درصد در مقایسه با برآورد اولیه است. در نتیجه، GBP/USD در پاسخ به داده‌های مختلط، اندکی افزایش یافت و روز را با اندکی بالاتر از 1.2700 بسته شد.

یورو به دلار EUR/USD

در همین دوره، یورو/دلار آمریکا در نیمه دوم روز پنج‌شنبه شتاب گرفت و در محدوده مثبت بسته شد و در اوایل روز جمعه نزدیک به 1.1000 تثبیت شد.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

برعکس، USD/JPY در روز پنجشنبه به دلیل کاهش مجدد دلار کاهش یافت که منجر به از دست دادن بیش از 100 پیپ شد. در صبح روز جمعه اروپا، این جفت وارد مرحله تثبیت زیر 142.50 شد. داده های ژاپن نشان می دهد که شاخص ملی قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه نوامبر نسبت به سال قبل 2.8 درصد افزایش یافته است که نسبت به رشد 3.3 درصدی ثبت شده در اکتبر کاهش یافته است. علاوه بر این، صورتجلسه سیاست پولی بانک مرکزی ژاپن حاکی از اجماع اعضا برای حفظ صبورانه سیاست آسان موجود است.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا در روز پنج‌شنبه شاهد افزایش اندکی بود که از کاهش بازده اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا و فشار فروش بر دلار منتفع شد. در اوایل روز جمعه، XAU/USD ثبات نسبی را در حدود 2050 دلار حفظ کرد.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس