اخبار فارکسفارکس

بررسی بازار فارکس امروز – چهارشنبه 29 آذر

بازار فارکس امروز

آنچه باید در روز چهارشنبه 29 آذر در بازار فارکس بدانید:

روز سه شنبه، با کاهش بازده اوراق قرضه جهانی در واکنش به تصمیم بانک مرکزی ژاپن (BoJ) برای حفظ وضعیت موجود، دلار آمریکا به کاهش ارزش خود در برابر همتایان خود ادامه داد. امروز، تقویم اقتصادی ایالات متحده شاخص اعتماد مصرف کننده هیئت کنفرانس برای ماه دسامبر و داده های فروش خانه های موجود در ماه نوامبر را نشان خواهد داد. علاوه بر این، سرمایه گذاران اظهارات مقامات بانک مرکزی را از نزدیک زیر نظر خواهند داشت.

شاخص دلار امریکا DXY

بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری آمریکا در روز سه شنبه به حدود 3.9 درصد کاهش یافت و شاخص های اولیه وال استریت به طور مثبت بسته شدند. از اوایل چهارشنبه، معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده ثابت بود و بازدهی 10 ساله نزدیک به 3.9٪ باقی می ماند. به طور همزمان، شاخص دلار آمریکا در بالای 102.00 ثابت ماند و پس از کاهش 0.4 درصدی در دوره قبل، اندکی بهبود یافت.

پوند به دلار GBP/USD

بر اساس گزارش دفتر آمار ملی بریتانیا که روز چهارشنبه منتشر شد، تورم در بریتانیا، بر اساس شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه نوامبر از 4.6 درصد در اکتبر به 3.9 درصد کاهش یافت. به طور ماهانه، CPI کاهش 0.2 درصدی را ثبت کرد. CPI اصلی، بدون احتساب قیمت‌های بی‌ثبات مواد غذایی و انرژی، 5.1 درصد افزایش یافت، که کاهش قابل‌توجهی از افزایش 5.7 درصدی ثبت‌شده در اکتبر است. پوند استرلینگ در پاسخ به این ارقام تورمی ملایم تر از حد انتظار، با فشار نزولی مواجه شد، به طوری که GBP/USD در زمان گزارش بسیار کمتر از 1.2700 معامله شد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

در روز سه‌شنبه، USD/CAD کاهش قابل توجهی را تجربه کرد و به پایین‌ترین سطح خود از اوایل آگوست رسید و به زیر 1.3350 رسید. آمار کانادا داده هایی را منتشر کرد که نشان می دهد شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) سالانه در ماه نوامبر 3.1 درصد افزایش یافته است، که از انتظارات بازار 2.9 درصد فراتر رفته و با رقم اکتبر مطابقت دارد. از اوایل چهارشنبه، این جفت در حال تثبیت است و در محدوده باریکی معامله می شود و در حوالی 1.3350 قرار دارد.

یورو به دلار EUR/USD

یورو در برابر سایر ارزها انعطاف پذیری نشان داد که با حمایت از اظهارات تندروانه مقامات بانک مرکزی اروپا (ECB) حمایت شد. یورو/دلار آمریکا برای دومین روز متوالی در روز سه‌شنبه شاهد افزایش بود و به مرز 1.1000 نزدیک شد و در اوایل چهارشنبه به حدود 1.0950 بازگشت.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در ساعات معاملاتی اروپا در روز سه‌شنبه پس از اینکه بانک ژاپن (BoJ) از اشاره به خروج از سیاست نرخ منفی خودداری کرد و بازارها را ناامید کرد، شاهد افزایش به 145.00 بود. به دنبال یک حرکت اصلاحی در اواخر روز، این جفت وارد فاز تثبیت زیر 144.00 اواسط هفته شد.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

طلا روز سه‌شنبه با کاهش بازده اوراق قرضه جهانی تقویت شد و به سمت 2050 دلار پیش رفت. اگرچه XAU/USD بخشی از شتاب صعودی خود را از دست داده است، به نظر می رسد در حدود 2040 دلار تثبیت شده است.

تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

Telegram کانال اخبار فارکس