بازار فارکس امروز | چهارشنبه 1 شهریور

اخبار امروز فارکساخبار امروز فارکس

آنچه باید در روز چهارشنبه 1 شهریور در بازار فارکس بدانید:

بازارها در اوایل روز چهارشنبه به دنبال حرکت نوسانات روز سه شنبه تثبیت شدند. سرمایه‌گذاران منتظر نظرسنجی‌های اولیه PMI S&P Global Manufacturing and Services برای آلمان، اتحادیه اروپا، بریتانیا و ایالات متحده هستند. بعداً در روز، گزارش فروش خانه جدید جولای نیز در تقویم اقتصادی ایالات متحده نمایش داده خواهد شد و کمیسیون اروپا اطلاعات مربوط به اعتماد مصرف کننده منطقه یورو را برای ماه اوت منتشر خواهد کرد. سمپوزیوم مورد انتظار جکسون هول روز پنجشنبه آغاز می شود.

شاخص دلار امریکا DXY

دلار آمریکا در نیمه دوم روز سه‌شنبه در برابر رقبای خود تقویت شد، زیرا شاخص‌های اصلی وال استریت پس از یک گشایش متفاوت به سمت جنوب برگشتند. شاخص دلار آمریکا در جلسه روز سه شنبه آمریکا به بالاترین سطح خود از اواسط ژوئن به بالای 103.70 رسید اما اوایل روز چهارشنبه به منطقه 103.50 عقب نشینی کرد. در همین حال، بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در محدوده منفی زیر 4.3 درصد در صبح اروپا باقی می ماند و شاخص سهام ایالات متحده بین 0.3 تا 0.5 درصد افزایش می یابد.

یورو به دلار EUR/USD

یورو/دلار آمریکا در روز سه‌شنبه قبل از انجام اصلاحات فنی به پایین‌ترین سطح 7 هفته اخیر 1.0833 سقوط کرد. در زمان انتشار، این جفت در روز بالای 1.0850 اندکی افزایش داشت.

پوند به دلار GBP/USD

GBP/USD در جلسه اروپا در روز سه شنبه به 1.2800 افزایش یافت، اما روز را در محدوده منفی 1.2730 بسته بود. این جفت ارز در روز چهارشنبه به سمت 1.2750 بهبود می یابد.

داده‌های نیوزلند در جلسه آسیایی نشان داد که خرده‌فروشی در سه ماهه دوم 1 درصد کاهش یافته است. این رقم به دنبال کاهش 1.6 درصدی ثبت شده در سه ماهه اول بود و بهتر از انتظار بازار برای کاهش 2.6 درصدی بود. NZD/USD با واکنش فوری صعود کرد اما نتوانست شتاب صعودی را به دست آورد. این جفت آخرین بار در روز در حدود 0.5950 معامله شد.

AUD/USD دلار استرالیا به دلار امریکا

داده‌های استرالیا نشان می‌دهد که PMI گلوبال تولیدی S&P از 49.6 در ماه جولای به 49.4 در ماه آگوست کاهش یافته است. PMI خدمات در همان دوره به 46.7 بدتر شد و کمتر از انتظار بازار 47.9 بود. علیرغم داده‌های ناامیدکننده PMI، AUD/USD در محدوده مثبت اندکی زیر 0.6450 در جلسه اروپا باقی می‌ماند.

دلار به ین ژاپن USD/JPY

USD/JPY در روز سه شنبه در ناحیه قرمز بسته شد و در روز چهارشنبه به سمت 145.50 کاهش یافت. PMI تولیدی بانک جیبون در ژاپن به 49.7 رسید و PMI خدمات از 53.8 به 54.3 رسید.

اونس جهانی طلا - XAU/USD

قیمت طلا در بحبوحه عقب نشینی بازده اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده شتاب بهبود یافت و پس از بسته شدن اندکی پایین تر از این سطح در روز سه شنبه، به بالای 1903 دلار صعود کرد.

بیت کوین - BTC/USD

بیت کوین برای پنجمین متوالی در روز چهارشنبه نزدیک به 26000 دلار ثابت می ماند و اتریوم در پایین تر از 1700 دلار باقی می ماند.

اتریوم - ETH/USD
تجارت آفرین فارکس

دیدگاهتان را بنویسید